Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Ples ZOD Čepřovice

  pátek 28.2 20:00 - Čepřovice, KD

  K tanci a poslechu hraje kapela Scéna.

 • Nathanika

  pátek 28.2 19:00 - Písek, Hospůdka U šesti strun

  Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Dnes bude na letišti v rámci Mistrovství ČR v balónovém létání odpoledne doplňkový program

Pavel Kostrhun s další organizátorkou Janou Ševčíkovou , Autor: Eva Výborná

Pavel Kostrhun s další organizátorkou Janou Ševčíkovou     Autor: Eva Výborná

JINDŘICHŮV HRADEC – Na Mistrovství ČR v balónovém létání absolvovali závodníci již šest letů. Doplněné výsledky ukazují, jak průběh závodu po sobotním ranním letu zamíchal pořadím. Podle toho, jak se závodníkům dařilo splnit úkoly a označit cílové kříže odhozeným markerem. V balónu buď je závodník sám, nebo má s sebou navigátora. V tom případě odhazuje na cílový kříž marker - pytlík s pískem - navigátor. Pilot, který letí sám, ovládá balón a současně odhazuje marker na kříž.

 

Ovšem vždy s posádkou v balónovém koši jede další část týmu v doprovodném autě jako navigátor ze země.

Na prvním místě se v průběžném pořadí stále drží úřadující mistr světa Dominic Bareford z Velké Británie. Zatím nasbíral 17 596 bodů. Za každý stoprocentně splněný úkol je plný počet bodů jeden tisíc. V tuto chvíli závodníci splnili již 22 úkolů.

Organizátor a závodník Pavel Kostrhun se posunul svým výkonem hned za vedoucího Dominica Bareforda na druhou pozici. Zatím má na svém kontě Pavel Kostrhun 15 715 bodů.

Ovšem za ním jsou odstupy bodů malé, ještě čtyři závodníci se dostali přes 15 tisíc bodů. Mezi nimi je na průběžném šestém místě Petr Kubíček, který si o jednu příčku pohoršil. O jedno místo si polepšil Jan Suchý, patří mu devatenáctá příčka.

Kromě českých pilotů soutěží závodníci z Itálie, Rakouska, Maďarska, Litvy, Polska, Belgie, Nizozemí, USA nebo Austrálie. Celkem je jich 24 a z toho dvanáct z České republiky.

Dnes v sobotu 24. srpna budou odpoledne na letišti doplňkové letové i statické ukázky. Začínají od 15.00 hodin. 

Pro děti je nachystaný skákací hrad a nafukovací hřiště.

V sobotu v podvečer slavnostním vyhlášením celkových výsledků Mistrovství ČR v balónovém létání na letišti v Jindřichově Hradci závody zakončí.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace