Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Z Písku až na Kamčatku II.

    pondělí 24.2 10:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

    Povídání a promítání s Ing. Václavou Altschmiedovou.

  • Dokonalá svatba

    pondělí 24.2 19:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

    Divadelní představení.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Hledaný podvodník dostal místo občanství v Panamě zamřížované okno

Ilustrační foto , Autor: Archiv

Ilustrační foto     Autor: Archiv

JIHOČESKÝ KRAJ - Policisté podvodníka vypátrali až v Panamě, a tak putoval zpět do vazební věznice v České republice. V tomto případě se dá říci, že kdo uteče, ne vždy vyhraje. Spravedlnost totiž sahá i za hranice naší republiky.

Již před třemi léty vyhlásili táborští kriminalisté celostátní pátrání po devětatřicetiletém muži, který se na našem území dopustil závažné hospodářské trestné činnosti. Šlo o podvody, opakované zpronevěry a také řádně neodváděl daně. Utekl do střední Ameriky. Domníval se, že za hranicemi na něj jihočeští policisté zapomenou. Na hledaného muže byl už v roce 2010 vydán evropský i mezinárodní zatykač. Pečlivá práce přinesla kriminalistům ovoce až letos v květnu. Díky mezinárodní policejní spolupráci se podařilo zjistit, že hledaný muž se ukrývá v Panamě a chce zažádat o panamské občanství. Když se to táborští policisté dozvěděli, začali okamžitě jednat. Na příslušné imigrační úřady zaslali Mezinárodní zatýkací rozkaz a panamští pracovníci přislíbili pomoc. Díky rychlému jednání a mezinárodní spolupráci se na konci července vrátil hledaný podvodník do České republiky a nastoupil do vazební věznice, kde si odpykává svůj trest. V tomto případě neplatilo známé pořekadlo, kdo uteče vyhraje.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace