Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Houby rostou všude, ale vrchol sezony teprve přijde

Ilustrační foto , Autor: Archiv

Ilustrační foto     Autor: Archiv

JIŽNÍ ČECHY – Klasické podzimní počasí sebou přináší i velké množství hub. Přitom odborníci tvrdí, že vrchol teprve přijde. Pamatuji si na takový jeden úspěšný rok, když jsme po jednom takovém houbovém výletě se vrátili od Lipna se dvěma prádelními koši očištěných hříbků. Mykologové právě takovéto houbové žně na letošní podzim slibují.

Houby v lesích rostou a je dokonce z čeho vybírat. Každým dnem je jich více a více. Mykologové tvrdí, že pokud se počasí nějak výrazně nezmění, měla by se situace ještě více zlepšit. Podle odborníků vrchol teprve přijde. Houbaři si mohou mnout ruce a pomalu vyrazit s košem do lesa. V jihočeských lesích už doslova rostou všude. Jsou hřiby dubové, bílé, smrkáče, podborováci, kotrče, holubinky, ryzce, syrovinky nebo lišky. Roste prostě všechno. Za chvíli začnou i Václavky. Houby fakt rostou všude, dokonce i na panelových sídlištích, stačí si jen vybrat. Prázdné košíky by už neměl mít nikdo, pokud vyrazil do lesa na houby.
Opět čekáme na vaše reakce a hlavně fotografie vašich úlovků.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace