Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Maškarní bál

  sobota 29.2 14:00 - Sedlice, Sokolovna

 • Hasičský ples

  sobota 29.2 20:00 - Radomyšl, KD

  K tanci a poslechu zahraje kapela Johny Band Písek.

Zobrazit všechny události
 

Hubertská jízda kolem hradu Šelmberk přilákala hodně jezdců i diváků

AKTUALIZOVÁNO - 24.10.2017 09:00

MLADÁ VOŽICE - V sobotu před polednem se pod hradem Šelmberk u Mladé Vožice shromáždili účastníci letošní Hubertské jízdy na rozloučenou s jezdeckou sezonou. Místní jezdecký klub ji pořádá už sedmnáct let a podívaná je atraktivní i pro diváky, kterých se sešlo hodně a ze slavnostního zahájení následovali jezdce na trasu, kde viděli i skokové ukázky.

 

Na úvod si jezdci vyslechli od Petry Štamberkové pravidla a přísný řád Hubertské jízdy, jehož porušení je pak na večerním soudu drahé. Jezdci vědí, že mastera jízdy, kterým byla Simona Sůvová, nemá nikdo předjíždět, a že celá jízda je imitací honu za liškou. Lišky byly hned dvě - znázorňovaly je Aneta Monhartová a Annemarie Ustrnulová. 

Koně a jezdci dorazili z Louňovic, Oldřichova, Prudic, Noskova, Pořící, Zárybničné a Stoklasné Lhoty nebo z Ratibořských Hor. V lotu samozřejmě nechyběli domácí z JK Mladá Vožice, ale přijel například také Zdeněk Ságl z Humpolce. Jaroslav Čech všem za organizátory vysvětlil trasu a pozval je na večerní posezení v hospůdce Na Růžku. 

Mezi diváky nechyběl ani mladovožický starosta a senátor Jaroslav Větrovský, který pochválil organizátory tradiční a oblíbené akce. "My si tady práce všech spolků velmi vážíme a snažíme se je podporovat," řekl. 

Po dekorování 33 jezdců upomínkovým flotem na letošní jízdu ještě několik stužek zbylo a pro ty se na vyzvání přihrnuly děti. Pak už se dali jezdci a koně do pohybu a čekala je první louka s připravenými přírodními překážkami. 

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Honza 

  Reagovat

   

  A kdo vůbec vyhrál lišku? Ani zmínka

  Vloženo 27.10.2017 12:17:00

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace