Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Deskohraní s Michalem

    Úterý 18.2 16:00 až 18:00 - Knihovna pro děti a mládež, 1. patro, Tábor

  • Diskuzně vzdělávací večer - Setkání s chiropraktikem

    Úterý 18.2 18:00 - Milevsko, KD

Zobrazit všechny události
 

Jihočeské lokality pro úložiště jaderného odpadu jsou venku ze hry

JIŽNÍ ČECHY - Hlubinné úložiště jaderného odpadu by mělo vzniknout v lokalitě Horka pod Velkým Meziříčím nebo v lokalitě Kraví hora na Žďársku. V ostatních lokalitách, které byly včetně jihu Čech vytipovány, se geologický průzkum zatím neuskuteční. Bude pokračovat pouze v případě, že se změní postoj tamních obcí. Na tiskové konferenci to v pátek 15. července oznámil ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek.

 

Je výbornou zprávou, že dvě místa, která byla v jižních Čechách vytipována pro možné uložení radioaktivního odpadu, jsou ze hry. Těší to nejen nás, kteří jsme velmi dlouho o toto rozhodnutí z našich pozic usilovali a z mnoha úrovní na tomto cíli spolupracovali, ale především je to skvělé pro všechny Jihočechy,“ řekl hejtman Jiří Zimola. „Je velmi důležité přemýšlet o nejkrásnějším českém kraji z dlouhodobého pohledu tak, aby zůstal i nadále především čistým vzorem oddychového a turistického regionu a je velmi potěšující, že tento názor po vyslyšení našich argumentů prozíravě sdílí také pan ministr Mládek,“ dodal Zimola.

Totéž si myslí i představitelé dvou dotčených obcí. „Toto stanovisko samozřejmě velice vítáme,“ říká starosta Jistebnice Vladimír Mašek. „Celému Jihočeskému kraji a všem jeho představitelům v čele s panem hejtmanem Zimolou pak velice děkujeme za to, že reflektovali a dokázali prosadit názory našich občanů,“ uvedl Mašek s tím, že velké poděkování patří rovněž i ministru Mládkovi.

Je to samozřejmě velmi pozitivní zpráva,“ připojuje se starostka Lodhéřova Zdeňka Klesalová. „Bylo zúročeno naše úsilí, které jsme spolu s Deštnou proti úložišti radioaktivního odpadu vyvíjeli a ostatně jsme se tak vyjádřili i v referendu.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace