Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Unicorn Group

  pátek 17.1 20:00 - Blatná, Na Vinici

  Koncert.

 • Novoroční koncert

  pátek 17.1 19:00 - Tábor, Střelnice

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Jihočeští policisté dostali nová auta, mikrobusy i autobus

ČESKÉ BUDĚJOVICE - V pátek 13. listopadu 2015 seznámila jihočeská policie s novými služebními automobily. Některé z nich policisté již krátce používají a další v závěru tohoto či počátkem příštího roku postupně zařadí do výkonu své služby. Jedná se o 57 speciálně upravených vozidel továrních značek Hyundai, VW a Iveco, která policisté získali z evropského projektu na zvýšení akceschopnosti při řešení mimořádných událostí, a dále 36 vozidel tovární značky Škoda Octavia III, financovaných z peněžních prostředků Policejního prezidia na nákup služebních vozů.

 

Konkrétně se jedná o čtrnáct terénních vozů tovární značky Hyundai IX 35i (4x4), určených pro výkon pořádkových policistů v méně prostupném terénu. Tyto vozy jsou navíc, stejně jako již dalších 137 policejních vozů v Jihočeském kraji, vybaveny lokalizačním a záznamovým zařízením, jímž může řídící integrované operační středisko efektivně koordinovat nasazení hlídek na daném teritoriu a rovněž tak policisté mohou získat videozáznam z dění před i za vozidlem.

K plnění úkolů v těžce přístupném terénu jsou pak policisté vybaveni čtyřmi vozidly tovární značky VW Amarok. Pro šetření dopravních nehod, případně i jiných závažných reálných hrozeb či situací, získávají jihočeští policisté devět speciálně vybavených vozidel tovární značky VW Transporter. Tyto automobily jsou vybaveny i zdravotnickým materiálem.

Novými sedmi vozy rovněž tovární značky VW Transporter jsou vybavena pracoviště kriminalistických techniků. Ty slouží jako „mobilní laboratoř“ při výjezdech kriminalistů na místo činu. Pro zajištění mobility při nasazení vyššího počtu pořádkových policistů bude jihočeská policie nově vybavena sedmi vozidly tovární značky VW Crafter s dvanácti místy, dvanácti mikrobusy tovární značky VW Transporter s osmi místy a dokonce autobusem tovární značky Iveco Crosway s 83 místy. Klasický výkon služby pořádkových a dopravních policistů pak bude posilněn 36 speciálně pro policii upravenými vozidly tovární značky Škoda Octavia III. Všechna tato nová vozidla mimo autobusu jsou opatřena modernějšími reflexními prvky policejního označení.

Při příležitosti páteční prezentace nových vozů předal jihočeský policejní ředitel Miloš Trojánek policistům do přímého výkonu služby dvanáct mikrobusů tovární značky VW Transporter, určených především pro zajištění výkonu služby pořádkové policie.  

 

Diskuse k článku - 2 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Onlin 

  Reagovat

   

  Do Crosswaye se vejde max 61 lidí!

  Vloženo 19.5.2016 12:50:45

  • Anonym 

   Reagovat

    

   Ale co ty víš mohli to upravit ( sedadlo sem sedadlo tam a najednou je z 61 míst 80.)

   Vloženo 23.1.2017 21:31:28

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace