Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Klub Bejvák v Táboře na Sojčáku už bude otevřený každý všední den

 Autor: Eva Výborná

    Autor: Eva Výborná

TÁBOR / SÍDLIŠTĚ NAD LUŽNICÍ – Ve čtvrtek 20. února v podvečer slavnostně otevírali na sídlišti klub Bejvák ve Světlogorské ulici. Nezisková organizace Cheiron T zde provozuje nízkoprahové zařízení pro děti a mládež od 8 do 20 let. Již od pátku každý všední den bude klub otevřený od 14 do 19 hodin kromě pátku, kdy bude Bejvák končit vždy v 17 hodin. Program se teprve bude vyvíjet, ovšem i maminky s malými dětmi budou mít v budoucnosti možnost. „Dopoledne jsou volná,“ říká ředitel Cheiron T Roman Varga. Klub v podvečer pomalu praskal ve švech.

Mládež se bavila při koncertu skupiny Gypsy Strakobend ze Strakonic. Pak nastoupila táborská Laurent a Yummy, nakonec bylo na programu uskupení Emanuele Nesa a Napoli acustica.

Nezisková organizace funguje jako sociální služba. Děti v klubu si mohou zahrát stolní hry jako ping pong, stolní hokej nebo fotbal. K dispozici jsou různé hry i prostor pro malování. „S dětmi hovoříme o jejich problémech a pomáháme jim je řešit. Jedná se třeba o vztahové problémy ve škole, v rodině, výběr školy pro další studium, velmi brzké těhotenství a další. Neřešíme problémy za ně, ale říkáme jim, jaké mohou být následky, když se problémy neřeší," přibližuje práci Cheironu T Roman Varga. Ve své funkci je osm let. Předtím si prošel terénní sociální prací třeba v Mostě.

Dohromady se sešlo Cheironu T od dárců, z různých nadací, z přímých darů na účet celkem kolem 450 tisíc korun. „Všechny finance jsme použili na Bejvák, na jeho rekonstrukci a vybavení. Také jsme dostali i materiální dary, třeba kuchyňskou linku, nábytek. Lidé pomáhali při stěhování nábytku a malování prostor. Ještě zbývá dokončit taneční sál a zkušebnu s odhlučněním. Podlaha je smrková, firma ji dokončila včera. Od divadla máme slíbenou oponu, tu také upotřebíme, umožní nám částečně prostor odhlučnit," zmiňuje Roman Varga, co se všechno v Bejváku děje.

Smrková podlaha voněla dřevem a v klubu to pořádně rozjeli kluci ze Strakonic

Diskuse k článku - 6 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  je to supr ,30 let po revoluci funguje stále stejný socialistický cenzor a smazává příspěvky které se nehodí někomu do krámu. Tomu se říká demokracie po česku ČEST VAŠÍ PRÁCI

  Vloženo 24.2.2020 09:00:04

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Na nádraží bude klid

  Vloženo 23.2.2020 16:17:16

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Měly by se tam ale ještě přidat nějaké žárovky. Podle většiny fotek se mi zdá, že je tam poněkud šero....

  Vloženo 22.2.2020 08:55:35

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Souhlasím, odpovídal tomu i nepořádek, který zanechali před klubem.

   Vloženo 22.2.2020 12:15:50

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  To je dobře, že nebudou děti jen tak lítat po sídlišti a mají kam jít.

  Vloženo 22.2.2020 07:45:51

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Můj komentář porušoval pravidla pro vkládání příspěvků, proto jsem si ho hned smazal a přeji všem hezký večer.

  Vloženo 21.2.2020 18:39:13

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace