Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Od Trosek na Hruboskalsko

    středa 26.2 16:30 - Městská knihovna Jindřichův Hradec

    Beseda.

  • Toulky za poznáním - Antarktida II.

    středa 26.2 18:00 - Dům kultury Milevsko

Zobrazit všechny události
 

Lankový zámek zloděje horského kola nezastavil

 Autor: Policie ČR Tábor

    Autor: Policie ČR Tábor

PLANÁ NAD LUŽNICÍ – Majitel horského kola pravděpodobně předpokládal, že svůj majetek zabezpečil dostatečným způsobem. Lankový zámek však uhlídal pouze přední kolo bicyklu.

Po krádeži tří horských jízdních kol v chatové osadě Zástavy v Táboře-Měšicích šetří táborští policisté krádež dalšího jízdního kola. Zloděj tentokráte udeřil v centru Plané nad Lužnicí, a to na ulici ČSLA u domu číslo 513. Zde si v době od třetí hodiny odpolední úterý 20. srpna do poledních hodin následujícího dne vyhlédl pánské horské jízdní kolo bílé barvy, které bylo odstavené v kolostavu v podloubí domu a zajištěné lankovým zámkem na předním kole. Zloděj se překonáním lankového zámku vůbec nezatěžoval. Přední kolo jednoduše odmontoval, zanechal na místě a rám se zadním kolem odcizil. Majiteli tak způsobil škodu ve výši přibližně 7 000 korun. Případ šetří policisté z Obvodního oddělení Sezimovo Ústí.

Policisté se domnívají, že pokud se zloděj na krádež svědomitě nepřipravil a nedonesl si jiné přední kolo, odcizený zbytek bicyklu musel odvést, odnést či naložit do připraveného vozidla. To by ale nemuselo ujít pozornosti náhodných svědků. Proto policisté žádají každého, kdo si v uvedenou dobu mohl na ulici ČSLA u domu číslo 513 takovéhoto jednání všimnout, nebo by mohl mít k případu jiné informace (jako je prodej bicyklu bez předního kola, podezřelá poptávka pouze po předním kole), aby je předal policistům na služebně v Sezimově Ústí II, na telefonním čísle 974 238 730 či prostřednictvím policejní linky 158.

A jaké z tohoto případu plyne poučení? Je daleko bezpečnější připoutat lankovým zámkem k pevnému předmětu nejen přední kolo, ale také rám kola, ideálně i se zadním kolem.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace