Soutěže (1)

Lední hokej: Tábor padl v Klatovech na nájezdy. Dvakrát neuspěl Matušík

Kapitán HC Tábor Jakub Matušík. , Autor: Josef Janda

Kapitán HC Tábor Jakub Matušík.     Autor: Josef Janda

KLATOVY - Souboj dvou kvalitních týmů nabídl v sobotu večer duel táborských kohoutů v Klatovech. Hosté se ujali vedení už ve 2. minutě, jenže Klatovy během necelé minuty otočily na 2:1. Další obrat zažili diváci v podání Tábora, o vedení 3:2 se postarali Havran s Kellnerem. Žádný z týmů si více než jednogólové vedení nevytvořil. Vaniš vstřelil ve druhé části gól do šatny, nicméně hned ve 43. minutě srovnal Beran gólem, o kterém se bude ještě dlouho diskutovat. Podle mnohých zakončil do již posunuté branky.

SHC Klatovy – HC Tábor 5:4 sn. (2:3, 1:1, 1:0 – 0:0), branky a nahrávky: 7. Beran (Tulačka), 7. Topinka (Slavík), 28. Michel (Pacanda), 43. Beran (Tulačka, Kristl), rozhodující nájezd Přikryl – 2. Matušík (Klíma), 11. Havran (Polodna, Březina), 16. Kellner (Semrád), 39. Vaniš (Zayml), rozhodčí Sýkora - Rubáš, Tvrdík, vyloučení 9:8, využití 2:1, 750 diváků.

Nerozhodlo ani prodloužení, a tak přišly na řadu nájezdy. V nich tentokrát dost neobvykle hned dvakrát neuspěl osvědčený exekutor Jakub Matušík, který si vylámal hokejku na Kukinových betonech. Naopak klatovský Roman Přikryl se dvakrát nemýlil a ve čtvrté sérii nájezdů rozhodnul o bonusovém bodu pro Klatovy. Tábor prohrál 4:5 po nájezdech a ve sváteční úterý 17. listopadu se od 18 hodin představí doma proti Trutnovu.