Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Deskohraní s Michalem

    Úterý 18.2 16:00 až 18:00 - Knihovna pro děti a mládež, 1. patro, Tábor

  • Diskuzně vzdělávací večer - Setkání s chiropraktikem

    Úterý 18.2 18:00 - Milevsko, KD

Zobrazit všechny události
 

Ministr jede zítra kvůli hlubinnému úložišti na Majdaleně na jistebnickou radnici. Starosta Mašek o tom nevěděl

JISTEBNICE - Z ministerstva životního prostředí právě došla zpráva, že ministr životního prostředí Richard Brabec se v pátek 8. prosince od 9 hodin setká na jistebnické radnici se starosty obcí, kterých se týká uvažované hlubinné úložiště jaderného odpadu v oblasti Majdaleny. Na městském úřadě se na pozvání senátora Jaroslava Větrovského má potkat ministr Brabec se starosty obcí, kterých se uvažované úložiště v této oblasti dotýká, aby projednali poslední kroky ministerstva životního prostředí v souvislosti s hledáním budoucího hlubinného úložiště a probere s nimi i další možné kroky státu. O avizované schůzce ale v tento okamžik vůbec nic nevěděl starosta Jistebnice Vladimír Mašek. "Ano, říkali nám, že příští rok se má výběr lokalit zúžit na čtyři a že někdy naši obcí z ministerstva navštíví. O žádném termínu se ale nemluvilo," byl jistebnický starosta překvapen.

 

Naproti tomu senátor Jaroslav Větrovský se schůzkou počítá. Řekl, že zajištění účasti starostů podle něj zabezpečuje ministerstvo životního prostředí. Starosta Mašek ovšem uvedl, že informaci neměl žádnou, v mailové poště také nic, po dotazu redakce se o schůzce ujistil u senátora Větrovského. Takže starosta Jistebnice změní svůj páteční program a na ministra na radnici počká. Žádné pozvání na tuto schůzku neobdržel ani starosta Nadějkova Arnošt Novák. Ještě odpoledne v půl čtvrté o jednání nevěděl. 

V 9 hodin je v plánu setkání se starosty, v 10.30 brífink s médii. Určitě mohou dorazit i občané a sdělit ministrovi svůj názor, minimálně před radnici. 

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace