Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Holubářský ples

    pátek 21.2 20:00 - V sále Řepečské hospůdky

    K tanci a poslechu zahraje kapela Doubravanka.

  • Ples sportovců 2020

    pátek 21.2 19:00 - Písek, KD

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Na božetickém cross–country vyhráli všichni

 Autor: Pavel Pubal

    Autor: Pavel Pubal

BOŽETICE – Motocrossový areál v Božeticích opět po čase ožil. V pátek 9. a v sobotu 10. srpna se tam uskutečnily závody v extrémních motocrossu – 9. ročník božetického cross–country. V pátek jezdci absolvovali tři extrémní disciplíny, v sobotu pak hlavní závod dvojic.

„Sprint se jel po takovém oválu plném výjezdů, stromů a dalších překážek. Při jízdě zručnosti se jelo po startu přes klády a poté se podjížděla tyč, kterou jezdec nesměl helmou shodit. Následoval převoz vody ze sloupku na sloupek a končilo se slalomem. Triál se jel přes betonové překážky a další nástrahy,“ přiblížil Radek Bareš, organizátor klání, který jej také úspěšně absolvoval. „Tento závod je dost extrémní, jednotlivé disciplíny jsou naším výmyslem, nikde jinde jsem na nic takového nenarazil.“

Páteční program mohl narušit silný déšť, jezdci však ukázali závodnická srdce. „V největším lijáku se nám na start postavilo 15 kluků, kteří řekli, že prostě chtějí závodit, tak jsme nic nerušili,“ vysvětlil Bareš.

Dalším specifikem jsou na božetickém cross–country odměny pro všechny jezdce. „Máme tady 100 pohárů, takže dostali všichni pohár a diplom za 1. místo. Každý tedy odjel domu jako vítěz. I v tom se tedy závod liší od ostatních.“

V sobotu dopoledne se na start postavili nejprve závodníci kategorie B (hobby), následně je vystřídala kategorie A. Na motocrossaře z kategorie A čekaly v horní části božetického areálu krkolomné lesní pasáže s mnoha překážkami. Po obědě absolvovali jezdci druhý hodinu a půl dlouhý závod, tentokrát v protisměru dopolední trati.

Netradičního klání se zúčastnila i dvě velká jména českého motocrossového sportu. Mnohanásobný účastník Šestidenní Zdeněk Gottvald, jenž jezdí seriál mistrovství Evropy v enduru, se zúčastnil pouze sobotního hlavního závodu. V pátek se z extrémních disciplín těšil pouze v roli diváka. To Martin Volný se zapojil do obou soutěžních dní. Trojnásobný vítěz Red Bull Romaniacs enduro rallye ovládl sprint i jízdu zručnosti, v trialu skončil druhý a v hlavním závodu dvojic čtvrtý.

Jezdci se mohli ve dvojicích střídat libovolně po odjetí jednoho nebo dvou kol. Několik statečných dokonce závod odjelo bez partnera.

Už nyní chystá milevský motoklub příští ročník cross–country, který bude jubilejní desátý v pořadí. „Výročí bychom chtěli oslavit největším závodem, který bude extrémně složitý. Bude to velmi zajímavé pro diváky,“ lákal na závěr Radek Bareš.

 Výsledkový servis a rozhovor Martinem Volným čtěte ve středečních Milevských novinách.

Pavel Pubal

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace