Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Deskohraní s Michalem

    Úterý 18.2 16:00 až 18:00 - Knihovna pro děti a mládež, 1. patro, Tábor

  • Diskuzně vzdělávací večer - Setkání s chiropraktikem

    Úterý 18.2 18:00 - Milevsko, KD

Zobrazit všechny události
 

Na Magdaléně u Jistebnice se protestovalo proti úložišti

 Autor: Tomáš Koliha

    Autor: Tomáš Koliha

JISTEBNICE - V sobotu se v Jistebnici uskutečnil již pátý ročník společné akce obcí a spolků z lokalit, vytipovaných pro budoucí hlubinné úložiště radioaktivních odpadů. Jedno z nich je na pomezí Táborska a Písecka a letos se účastníci Dne proti úložišti sešli u kapličky sv. Máří Magdaleny nad Jistebnicí. Vyjádřili svůj nesouhlas se způsobem, jakým stát vybírá místo pro stavbu, která natrvalo změní život celému okolí a k této problematice se vyjádřili starosta Jistebnice, starosta obce Nadějkov Arnošt Novák a přijel také senátor Jaroslav Větrovský. Informovali občany o vývoji situace při výběru místa pro úložiště. Nespokojenost panuje zejména s tím, že stát stále neplní svůj slib, aby zúžil výběr lokalit. Tím žijí v nejistotě lidé ve všech lokalitách.

Pro děti děti byly připraveny různé soutěže, k poslechu zahrála táborská kapela Le'Grace music band, nebyla nouze ani o občerstvení a kdo chtěl, mohl si nad ohněm opéct i špekáček.

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace