Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Madam Colombová zasahuje

    sobota 28.3 19:30 - Třeboň, Divadlo J. K. Tyla

    Divadelní představení.

Zobrazit všechny události
 

Na Sokolském ostrově proběhne tradiční skautská pouť

Skautská pouť 2012 - ilustrační foto , Autor: Vaveha

Skautská pouť 2012 - ilustrační foto     Autor: Vaveha

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Tradiční pouť uspořádají v sobotu 7. září skauti v Českých Budějovicích. Na Sokolském ostrově vyroste malý stanový tábor se spoustou atrakcí a her.

Skauti chtějí při příležitosti začátku školního roku prezentovat dětem i rodičům svoji činnost, nabídnout jim malou ochutnávku skautského dobrodružství a pozvat je do svých řad. Hlavním tématem letošní skautské poutě je Velký třesk.

„Spolu s námi a malými zelenými kamarády se budete moct vydat za tajemstvím devíti planet. Vyzkoušet si vylézt na samotný vršek lezecké stěny, projít se na chůdách okolo Malše, zastřílet si z luku, zúčastnit se závodu na pramicích, nebo se ztratit a opět najít v mimozemském bludišti. Na ty méně akční, nebo ty, kteří se budou potřebovat trochu občerstvit, bude čekat speciální čajovna s možností hraní deskových her,“ vyjmenovává aktivity, které zde budou dostupné, hlavní koordinátorka letošní poutě Gabriela Havlíková.

To, že je skauting v Českých Budějovicích velice populární, dokazuje přibližně dvacet oddílů s pravidelnou celoroční činností. Patří mezi ně oddíly vodácké, oddíly rozšířené o duchovní výchovu i oddíly specializující se na lanové aktivity. Několik let úspěšně funguje i oddíl pro maminky s dětmi. Všechny oddíly se na sobotní akci představí veřejnosti a nechají zájemce nahlédnout do svého programu.

"Skauting má u nás dlouhou tradici, ale to neznamená, že se jedná o přežitek. Dětem nabízíme kvalitní program plný zážitků, ve městě i v přírodě. Zábavou i prací poznávají sami sebe a zároveň se učí spolupráci ve skupině. Další výhodu vidím v různorodosti programu. Nescházíme se jen kvůli jednomu sportu nebo kvůli jedné výtvarné aktivitě. Program se liší akci od akce, což děti tak rychle neomrzí. Snažíme se z nich vychovávat všestranné osobnosti,” dodává Havlíková.

Skautská pouť se koná v sobotu 7. září od 10 do 16 hodin, a to na Sokolském ostrově v Českých Budějovicích, přičemž vstup na tuto akci je zdarma. Více informací naleznete na www.skautskapout.cz.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace