Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Obrazárnu ve Špejcharu zdobí akty i betlémy

ŽELEČ – Velká retrospektivní výstava díla malíře, kreslíře a módního návrháře Lubomíra Štefky začala v želečské Obrazárně Špejchar v sobotu 5. prosince večer. Vernisáž uvedla svým koncertem jazzová zpěvačka Eva Emingerová s kapelou. Každá žena, která do Špejcharu dorazila, si mohla vybrat z originálních barevných kamínků, které pro tuto příležitost autor výstavy namaloval. K dispozici byla také rozsáhlá publikace o tvorbě Lubomíra Štefky.

 

Autor, kterému bude osmdesát let, se vernisáže zúčastnil osobně. Kurátorovi výstavy Pavlu Šmidrkalovi a majiteli obrazárny Martinu Novákovi zapůjčil na tento večer vzorované kravaty, které pro anglického obchodníka navrhl v polovině šedesátých let. Další kravaty a nebo kabelky jsou na výstavě také k vidění. Mimo to nechybí ani špičkové abstraktní obrazy nebo akty. Výstavu Lubomíra Štefky doplňuje i expozice betlémů českých mistrů, kterou zhotovil Jan Kasl. Tu na závěr večera představil táborský duchovní Alois Sassmann. A protože šlo o mikulášský večer, ani návštěvníci Špejcharu nepřišli o nadílku.

Lucie Váchová

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace