Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • XVI. ples Jihočeské hospodářské komory

  pátek 24.1 20:00 - Třeboň, sál Aurora

  Bohatý program plesu 2020.

 • Colectiv na Střelnici!

  pátek 24.1 20:00 - Tábor, Střelnice

  Koncert Colectiv a Selector Boldrik. Warm up DJ Pedrum.

Zobrazit všechny události
 

Pohřešovaného seniora na pomezí dvou krajů našli policisté z Mladé Vožice

JIŽNÍ ČECHY/STŘEDNÍ ČECHY – Šťastný konec mělo v úterý 2. dubna večerní pátrání po pohřešovaném seniorovi (1947). Do akce na jeho hledání se zapojili policisté z Jihočeského a Středočeského kraje, muž se totiž nacházel na pomezí zmíněných územních celků.

 

Policisté na obvodním oddělení Protivín přijali oznámení o pohřešování příbuzného, který prostřednictvím mobilního telefonu volal s tím, že neví, kde se nachází, je dezorientován, nepamatuje si místo, kde zaparkoval své osobní vozidlo a asi ho postihne glykemický záchvat. Informace byla předána na Integrované operační středisko Krajského ředitelství policie Jihočeského kraje.

„Za pomocí získaného telefonního čísla byla provedena lokalizace, která vycházela nedaleko obce Louňovice pod Blaníkem ve Středočeském kraji. Proto získané údaje byly předány na Integrované operační středisko Krajského ředitelství Středočeského kraje, kde důstojník organizoval pátrací akci místně příslušných policistů," popsal jihočeský policejní mluvčí Milan Bajcura.

Vzhledem k tomu, že lokalizované místo je v těsné blízkosti hranic Jihočeského a Středočeského kraje, byla na místo vyslána i hlídka mladovožických policistů. „Operačnímu důstojníkovi se dařilo telefonicky komunikovat s pohřešovaným mužem, jenž popisoval jemu neznámé místo podle kostela. Pak byl hovor přerušen. Když se podařilo ´navázat spojení´, uvedl muž, že spadl ze svahu zřejmě vlivem únavy a glykemického záchvatu," dodal Milan Bajcura.

Dále upřesnil, že přes Integrované operační středisko Policejního prezidia České republiky byla na Letecké službě vyžádána podpora k pátrání v členitém terénu a na místo se postupně sjelo několik policejních hlídek. Během pátrání nalezla jedna z hlídek odstavené osobní vozidlo Ford, a to na okraji obce Louňovice pod Blaníkem. „Za pár minut byl policisty z Mladé Vožice senior nalezen u posledních louňovických domů směrem na Malý Blaník," zmínil policejní mluvčí.

Strážci zákona přivolali záchrannou službu Středočeského kraje, zdravotníci mírně podchlazeného a dehydrovaného muže převezli do nemocnice. „Všem zúčastněným policistům je třeba vyjádřit velký dík, že muže brzy nalezli a pravděpodobně zachránili jeho život," uzavřel Milan Bajcura.

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Super práce

  Vloženo 3.4.2019 15:04:23

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace