Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Kambodža

  Úterý 25.2 19:00 - Hrad Strakonice - Rytířský sál

  Přednáška cestovatele Dalibora Kalčíka.

 • Třídní koncert ZUŠ

  Úterý 25.2 16:30 - ZUŠ, Vimperk

  Koncert nástrojů: trubka, zobcová flétna, EKN.

Zobrazit všechny události
 

Potok u Sezimova Ústí mění svůj název a dočasně i koryto

SEZIMOVO ÚSTÍ – Poměrně neobvyklou podívanou připravili dělníci firmy Bartoň jako subdodavatel Metrostavu všem, kteří se dostanou ke Kozskému potoku v místech za starým mostem pod penzionem Na Mýtě. Potok změnil část svého koryta a veden je se souhlasem Povodí Vltavy dočasně hned v sousedství. Tato stavební úprava byla nutná pro budovaný horkovod plánské společnosti C- energy.


Trasa horkovodu povede v první etapě z Plané nad Lužnicí právě přes Mýto až na sídliště Nad Lužnicí. Hotovo má být 3. června. Poté bude následovat druhá etapa ze sídliště do ulice Husinecká, odkud se má zásobovat zástavba na Kopečku, Maredův vrch a okolí. Obě etapy výstavby horkovodu si vyžádají podle Vladimíra Dufka, vedoucího investičních projektů C- energy, do sto milionů korun. Horkovod by v budoucnu mohl podle jeho vyjádření pokračovat i do dalších městských částí, ale to závisí na tom, jak se vyvine situace s Teplárnou Tábor.

"Podle původních plánů měl být horkovod v místech Na Mýtě veden protlakem pod silnicí, ale to nebylo možné vzhledem k tvrdosti podloží," ozřejmil vedoucí projektu investorské společnosti C-energy František Meloun. „Ukončení zdejších prací bude tak do dvou až tří týdnů, poté se potok vrátí do původního koryta a to nové se zasype," dodal.

Na trase nového horkovodu, který má zásobovat teplem v první fázi sídliště Nad Lužnicí, je nutné „protlačit" potrubí pod silnicí a železnicí v osmi případech. „Sedm z nich už je hotovo a zbývá poslední ve Varšavské ulici na sídlišti Nad Lužnicí. Poté nastane bagrování příkopů pro položení potrubí, ale to už nebude tak náročné," říká vedoucí Meloun.

Ještě k titulku. Proč potok mění svůj název? Pramení totiž u vsi Lažany severně od Tábora jako Chotovinský, a tento název nese 25 kilometrů až po soutok se Stříbrným a Turoveckým potokem. Zbylých šest kilometrů jde už o Kozský potok, který se vlévá pod Benešovou vilou do Lužnice.

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Marek 

  Reagovat

   

  Pamatuji dobu kdy jsem cele léto blbnul v potoce a zili ude perlorodky a uhori...nahoře u Mýta jsem chytal střevle potoční...to byl ještě potok potokem a ne taková strouha se kterou si každý dnes dělá co chce...podotýkám že nejsem žádný strý pamětník je mi 45 let

  Vloženo 24.1.2020 13:32:33

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace