Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Taneční odpoledne

    Úterý 20.8 14:00 - Milevsko, Nízkoprahový klub Fanouš

  • Enkaustika aneb Krácení dlouhé chvíle pana Josefa Novotného

    pondělí 1.7 až Úterý 31.12 - Strakonice - Šmidingerova knihovna

    Obrázky tvoření žehličkou a voskem

Zobrazit všechny události
 

Premiéra pivních slavností na nádvoří soběslavského hradu se vydařila

SOBĚSLAV - Provozovatel restaurace v soběslavském kulturním domě Tomáš Hořický se uplynulou sobotu pokusil uspořádat premiéru soběslavských pivních slavností. Akci pod širým nebem popřálo i počasí a dorazilo kolem šesti stovek lidí. To samozřejmě Tomáše Hořického povzbudilo pro zopakování akce zase za rok. Chce také posbírat ohlasy a náměty, jak by se ještě dal program zpestřit.

Prvního ročníku pivních slavností se zúčastnilo pět pivovarů, které nabídly k ochutnání přes 20 druhů piv. Na jevišti hrály regionální kapely, což chce pořadatel zachovat. "Na velké hvězdy ze vstupného nevybereme a rád bych zůstal u toho, že tu dostanou příležitost kapely z regionu. Lidem se podle ohlasů líbily," říká Tomáš Hořický. 

Postupně vystoupily kapely Evergreen band, Rock 1398, The Blues pace, Garant a BadysBeat. Mezi hudebními produkcemi se odehrávaly soutěže jako například vzpírání tupláku, tuplák na ex, čepování na rysku, zatloukání hřebíků nebo soutěž o nejhezčí dres. 

 

I podle ředitele kulturního domu Petra Valeše se lidé dobře bavili a pivní slavnosti mají nakročeno k druhému ročníku. Fotoreportáž je z dílny fotografa Stanislava Tošnera. 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace