Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Zámecký park v Červeném dvoře

    Čtvrtek 16.5 až neděle 29.9 - Regionální muzeum, Český Krumlov

    Dokumentační výstava, mapující historický vývoj a proměny zámeckého parku v Červeném Dvoře.

  • Kapličky, boží muka a kříže na Písecku a Milevsku

    Čtvrtek 4.4 až neděle 30.6 - Milevský klášter

    Výstava.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Premiéra pivních slavností na nádvoří soběslavského hradu se vydařila

SOBĚSLAV - Provozovatel restaurace v soběslavském kulturním domě Tomáš Hořický se uplynulou sobotu pokusil uspořádat premiéru soběslavských pivních slavností. Akci pod širým nebem popřálo i počasí a dorazilo kolem šesti stovek lidí. To samozřejmě Tomáše Hořického povzbudilo pro zopakování akce zase za rok. Chce také posbírat ohlasy a náměty, jak by se ještě dal program zpestřit.

Prvního ročníku pivních slavností se zúčastnilo pět pivovarů, které nabídly k ochutnání přes 20 druhů piv. Na jevišti hrály regionální kapely, což chce pořadatel zachovat. "Na velké hvězdy ze vstupného nevybereme a rád bych zůstal u toho, že tu dostanou příležitost kapely z regionu. Lidem se podle ohlasů líbily," říká Tomáš Hořický. 

Postupně vystoupily kapely Evergreen band, Rock 1398, The Blues pace, Garant a BadysBeat. Mezi hudebními produkcemi se odehrávaly soutěže jako například vzpírání tupláku, tuplák na ex, čepování na rysku, zatloukání hřebíků nebo soutěž o nejhezčí dres. 

 

I podle ředitele kulturního domu Petra Valeše se lidé dobře bavili a pivní slavnosti mají nakročeno k druhému ročníku. Fotoreportáž je z dílny fotografa Stanislava Tošnera. 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace