Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Soběslav se vrátila do doby Rožmberků

 Autor: Luboš Tíkal

    Autor: Luboš Tíkal

SOBĚSLAV – Na soběslavském náměstí Republiky, v okolí hradu Hláska, na jeho nádvoří a přilehlých sklepeních se včera odehrála hlavní část Soběslavských slavností Rožmberských. Obyvatelé a návštěvníci města si tak letos připomněli 720. výročí první písemné zmínky o Soběslavi. Počasí ale pořadatele zaskočilo, a tak se musel měnit i program oslav.

I když část plánovaných akcí museli kvůli dešti zrušit, doprovod Jindřicha z Rožmberka v dobových kostýmech nakonec z náměstí na hrad dorazil. Ale s předstihem oproti plánu, a tak ho někteří návštěvníci, kteří dorazili na čas, propásli. Mohli ale vidět dobově oděné měšťany, jak se procházejí mezi stánky trhovců na nádvoří hradu. Kdo zamířil do hradního sklepení, mohl zabrousit do středověké kuchyně a ochutnat tehdejší speciality nebo si vyslechnout instruktáž mistra popravčího i s praktickými ukázkami na dobrovolnících z publika. Na návštěvníky slavností čekaly také divadelní představení pro děti, šermířské souboje, hudební vystoupení a večerní ohňostroj.

Jan Rypáček
fotografie Luboš Tíkal a Jan Rypáček

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace