Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Třídní koncert ZUŠ

  pondělí 27.1 17:00 - Vimperk, ZUŠ

  Koncert nástrojů: fagot, flétna, klarinet, saxofon.

 • Ladislav Špaček - Etiketa není věda

  pondělí 27.1 19:00 - Třeboň, Divadlo J. K. Tyla

  Etiketa není věda aneb O etiketě vážně i vesele.

Zobrazit všechny události
 

Stavba Centra pro seniory v Táboře po vánoční přestávce pokračuje

 Autor: Luboš Dvořák, mluvčí města Tábora

    Autor: Luboš Dvořák, mluvčí města Tábora

TÁBOR - Po vánoční pauze pokračuje v lednu odvozem suti výstavba nového táborského Centra pro seniory u nemocnice. Už jsou zbourány veškeré garáže bývalé budovy zdravotnické záchranné služby a přilehlé objekty. Jak doplnil Vladimír Kofroň z městského odboru investic a strukturálních fondů, stavební firma aktuálně odváží recyklát z cihel a recyklát z betonu, železo putuje na skládku tříděného odpadu. Tyto práce by měly být hotovy do konce ledna. „Na přelomu ledna a února se začne realizovat vrtání pilot, to znamená zakládání stavby a následovat bude vlastní stavba," uvedl Vladimír Kofroň. Kontrolní den 8. ledna ukázal, že práce pokračují podle harmonogramu.


Dodavatelem je společnost Spilka a Říha s cenou 239 515 925,56 Kč vč. DPH. Tato investiční akce města potrvá 820 dní, což znamená, že hotova má být v únoru roku 2022.

Nové centrum nabídne pět funkcí a služeb: dům s pečovatelskou službou pro 25 klientů a dům se zvláštním režimem pro 45 klientů s diagnózami stařeckých demencí. Na tuto část stavby listopadové zastupitelstvo města schválilo podání žádosti o státní dotaci. Ta může činit přibližně 41 milionů korun. Také na Dům s pečovatelskou službou byla podána žádost o dotaci. Z ní může Tábor získat až 9 milionů. Celkem si tedy může přijít až na 50 milionů korun.

V Centru se dále plánuje umístění sociálních organizací (ČČK, Svaz neslyšících a nedoslýchavých, Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých, dětská skupina), centrální vývařovna a centrální prádelna.

Diskuse k článku - 2 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Filipova 

  Reagovat

   

  Jsou doopravdy uvedená čísla počtu klientů správně?

  Vloženo 13.1.2020 20:18:26

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Počet klientů je určitě uveden správně. Získání 50ti milionů je údaj ze říše snů a investice čtvrt miliardy jen z peněz města je asi proto, aby účty mohl kontrolovat jen náčelník komunistů a spol.

   Vloženo 14.1.2020 18:30:41

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace