Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Od Trosek na Hruboskalsko

  středa 26.2 16:30 - Městská knihovna Jindřichův Hradec

  Beseda.

 • Toulky za poznáním - Antarktida II.

  středa 26.2 18:00 - Dům kultury Milevsko

Zobrazit všechny události
 

Tábor možná uspěje! Na obchvatu bez dálniční známky

Družstevní ulice v táborských Čekanicích je jedním z míst, kudy si řidiči těžkých aut krátí cestu už nyní. Při zavedení dálničního poplatku na obchvatu by se situace ještě zhoršila.

Družstevní ulice v táborských Čekanicích je jedním z míst, kudy si řidiči těžkých aut krátí cestu už nyní. Při zavedení dálničního poplatku na obchvatu by se situace ještě zhoršila.

AKTUALIZOVÁNO - 10.5.2015 16:26

TÁBOR - Z úst ministra dopravy Dana Ťoka dnes zazněla dobrá zpráva pro Táboráky. Úsek dálnice D3 Čekanice - Měšice na táborském obchvatu ministr vládě navrhne jako jedno z pěti nezpoplatněných míst na dálnicích. O to usiluje táborská radnice dlouhodobě a doposud stále slyšela, že výjimky nejsou možné.

 

Zpoplatnění dálnice na obchvatu Tábora se obávali hlavně obyvatelé městských částí Čekanice a Měšice, kterými by si pravděpodobně řidiči hledali bezpoplatkové objížďky. Teď mohou všichni doufat, že i celá vláda použije zdravý selský rozum a na ministrovy návrhy přistoupí. Jak uvádí server Aktuálně, na mýtném se loni v celé republice vybralo 8,7 miliardy. Vypuštěním navrhovaných pěti úseků stát přijde řádově o desítky milionů korun. Nevzniknou však škody sousedním obcím a jejich obyvatelům.  

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Mirouch 

  Reagovat

   

  Konečně něco rozumného, ještě by tu dálnici mohli dodělat, když už se na zbytku musí platit.

  Vloženo 10.5.2015 15:22:59

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace