Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

V sobotu to rozjede Blanicko - Čekanický masopust

TÁBOR - Před deseti lety obnovila parta nadšenců v Čekanicích a na Blanickém předměstí masopustní tradici. Letošní Blanicko - Čekanický masopust je tedy už desátý v řadě. Uskuteční se v sobotu 22. února s tradičním programem i novinkami.

 

Pivnice U Žida na Blanickém předměstí bude pro masky otevřena již od 10 hodin. V půl dvanácté bude masopust zahájen a v poledne vyrazí na první část své trasy. "Po cestě přibereme další sousedy z Blaňáku a od půl jedné do dvou bude pokračovat bujaré veselí pro pivní U Žida. Tím se myslí vystoupení, scénky, mňaminky a příležitost k tanci," vzkazuje za organizátory Vladimíra Stráňková.

V půl třetí pak průvod masek dorazí obveselit obyvatele Domu s pečovatelskou službou v Čekanicích a vůbec Čekanické. "Samozřejmě čekáme, že se místní zapojí," dodává Vladimíra Stráňková. Od půl čtvrté do šesti je v plánu dětský karneval s tombolou a soutěžemi v čekanickém hostinci Na Pěkné vyhlídce, kde bude od osmi večer následovat zábava s kapelami K0,5l a Group N´six.

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace