Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

V Táboře se zahajuje dezinfikování zastávek

Zastávky se dezinfikují i v krajském městě. , Autor: Město České Budějovice

Zastávky se dezinfikují i v krajském městě.     Autor: Město České Budějovice

TÁBOR - Technické služby Tábor začnou od zítřka čistit prostory zastávek MHD párou o teplotě 120 stupňů. Dezinfekce frekventovaných míst má sloužit k prevenci proti nákaze koronavirem.

 

K čištění zastávek bude využit elektromobil Technických služeb, který má zabudovanou patentovanou nástavbu na ekologickou likvidaci plevele za využití mikrokapének vařící vody o teplotě 120°C.

Krizový štáb města vybral ty, které patří k nejfrekventovanějším. Parní úklid jedné zastávky potrvá asi půl hodiny, dbejte proto pokynů zaměstnanců TST. Pokud se protikoronavirové opatření osvědčí, bude následovat vyčištění dalších zastávek.

Jak informoval jednatel Michal Polanecký, ve čtvrtek budou v Táboře ošetřena tato místa:

- zastávka U Soudku - oba směry
- zastávka U Nemocnice - (před vchodem do nemocnice a pod Zubatkou)
- zastávky u autobusového nádraží (celý přednádražní chodník od občerstvení na levé straně, po rotundu na pravé straně)

 

 

Diskuse k článku - 4 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • karel 

  Reagovat

   

  Hlavně by měla být dezinfikována zastávky Klokoty v obou směrech, protože tam posedávají ožralí bezdomovci i naši romští spoluobčané v partách a bez roušek vybírají z odpadkových košů vajgly a vesele pokuřují. Toto nikoho nezajímá, vezměte si příklad z Nového Jičína. A že se neplatí parkovné, to je směšné hlavně že se platí drahé popelné. Jen až toto skončí město si určitě pomůže i na tom parkovném. Kde je starosta ani nevíme jak vypadá.

  Vloženo 29.3.2020 12:04:01

 • vendy 

  Reagovat

   

  Nechápu,proč v Táboře nejsou schopni dezinfikovat všechny zastávky a taky veřejné prostory, lavičky,Nemám k tomu slov, havrany nechali mezi lidmi na pražském sídlišti i na nádraží, ty si klidně dál sataví hnízda a poletují a serou po auteech a po okolí.Přitom se vůbec neví, jestli i ptáci ten vir nešíří.Město na všechno sere!!!!!!!!!!!!!!!!Něco podobnýho jsem fakt neviděla.Absolutní ignorace.Hlavně, že neustále navyšují popelné i parkování.Ale aby se postaraly o bezpečí obyvatel.No comment.

  Vloženo 29.3.2020 10:59:56

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Neuniklo vám, že se po dobu krize žádné parkovné neplatí?

   Vloženo 29.3.2020 11:05:27

   • vendy 

    Reagovat

     

    O navyšování parkovného jsem nemluvila, teď o této době krize, ale v době předtím.Město navyšovalo parkovné, zavádělo parkovné i v místech, kde se dřív dalo parkovat bezplatně, navíc se neustále navyšovalo popelné, nebyly schopni odstranit havrany ze sídliště a z města od nádraží apod.Prostě jsem už před koronavirem vnímala, že město nic pozitivního pro lidi nedělá-naopak!!!!!!A teď v době koronaviru jsem se o tom jen utvrdila.Jiná města dezinfikují veřejná prostranství,vstupy na nádraží, městské lavičky, odpadkové koše, nádoby na tříděný odpad, ale také hracích prvků na dětských hřištích. lékárny, prostory u bankomatů, vstupy do obchodních center s potravinami, prostory pošty atd.a dezinfikují to tak, že účinek dezinfekce vydží až 21dí.A v Táboře 3 zastávky ofouknou horkou párou a hotovo:-)..já se tomu musím smát.Snaha fakt nulová.


    Vloženo 29.3.2020 11:58:03

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace