Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Holubářský ples

    pátek 21.2 20:00 - V sále Řepečské hospůdky

    K tanci a poslechu zahraje kapela Doubravanka.

  • Ples sportovců 2020

    pátek 21.2 19:00 - Písek, KD

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Zhmotněné pocity z šamanských indiánských obřadů vystavují v táborské galerii

 Autor: Eva Výborná

    Autor: Eva Výborná

TÁBOR – V Galerii U Radnice na táborském Žižkově náměstí vystavují od středy 22. ledna zvláštní obrazy. Své zážitky z cest do Jižní Ameriky do nich a také do podoby zajímavých objektů vtělili umělci Eva Šenkyříková a Jaroslav Chobot. Oba navštěvují často konkrétně Peru, kde již několikrát absolvovali indiánské šamanské rituály používané tamními obyvateli k očistě těla i ducha. Vernisáž výstavy zahájila vedoucí odboru kultury Radka Šimková. Pak předala slovo galeristovi malšické galerie Pavlu Klímovi, který oba vystavující představil. Způsoby tvorby zpracování obrazů a vizuálních modelů imaginace popsal a také o dojmech navozených šamanským obřadem promluvil Jaroslav Chobot.

 

„Indiánský šamanský rituál zvaný ayahuasca jsme s Evičkou přijali již několikrát. Při něm se například vnímání posouvá vyloženě do roviny pocitů. Peruánský magický svět a naše zážitky jsme pak po návratu domů zpracovávali evropským způsobem malby. Evička třeba tvoří obrazy tak, že jako podklad používá lino a maluje ocelovou jehlou. Model vystavený uprostřed je ze stromu kmene, který Indiáni přepracovali ve vodě. Evička ho opatřila barvami. Konstrukce je zase moje práce a také vizuální modely," řekl Jaroslav Chobot.

Výstavu doprovází fotografie, které zachycují momentky z cest. Další zajímavosti přinese týdeník Táborsko.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace