banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Běh městem

    středa 21.8 18:00 - Strakonice, start Letní kino

    25. ročník závodu + bohatý doprovodný program.

  • Jak do Mastné Lhoty přišel čert

    středa 21.8 17:00 - park před budovou Spektrum, Sezimovo Ústí

    Loutková pohádka pro děti.

Zobrazit všechny události
 

Táborský baby box zůstává i pod lešením přístupný

TÁBOR - Paradoxu prvního baby boxu v Táboře, který je umístěn na domově důchodců, si všímala snad všechna média v zemi. Je umístěn na východní straně domova důchodců – G-centra a slavnostně byl otevřen v únoru 2013. Po několika modernizacích funguje dodnes. Jen je nyní trochu zamaskován lešením, přesto zůstává volně přístupný.


Po dvaceti letech totiž došlo na rekonstrukci fasády G-centra, úpravu balkonů, vybudování nákladního výtahu a hlavně opravu střechy včetně prosklené „pyramidy" nad atriem, do kterého zatékalo. Opravy v ceně 20,5 milionu korun začaly v dubnu a potrvají do začátku prosince. K baby boxu ale musí zůstat průchod, je přiravený pro záchranu života odložených novorozenců.

K letošnímu dubnu prošlo dvířky 76 babyboxů v naší republice 188 dětí, kterým toto zařízení patrně zachránilo život. V Táboře se v baby boxu objevil v úterý 14. března 2017 první a zatím jediný novorozenec, a to jako jubilejní 150. dítě z baby boxu. Hošík dostal jméno po ředitelce G-centra Jaroslavě Kotalíkové - Jaroslav.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace