Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Masopustní průvod masek

    neděle 16.2 13:00 - centrum města, Jindřichův Hradec

  • Kamarádi z televize III.

    neděle 16.2 15:00 - Kino Střelnice, Masarykovo nám. 107, Jindřichův Hradec

    promítání pro děti.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Talentované děti dostanou ocenění, nyní lze podat návrhy

Ilustrační foto , Autor: Pavla Maradová - Jižní Čechy Teď

Ilustrační foto     Autor: Pavla Maradová - Jižní Čechy Teď

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Od 10. září je vyhlášena výzva k podávání návrhů na ocenění talentů v oblasti kultury v roce 2019. Návrh musí být doručen nejpozději 11. října do 14.30 hodin. Mladé talenty město podporuje pravidelně už od roku 2001.

 

„Je to milá tradice a vnímáme ji jako veřejné poděkování za reprezentaci Českých Budějovic, za níž stojí obrovská píle a touha něco dokázat, protože odměna je určena mladým umělcům do osmnácti let, kterým se podařilo získat významných úspěchů na národních nebo mezinárodních festivalech, přehlídkách nebo výstavách. Poděkování samozřejmě patří rodičům i pedagogům," uvedl náměstek primátora Juraj Thoma.

V drtivé většině hrají ocenění na hudební nástroje, zejména na klavír, housle, violoncello, kytaru, flétnu, klarinet a fagot, ale v minulosti byla takto podpořena recitující i mažoretka. Nejvyšší částka, která byla předaná jednomu talentu v jednom roce, byla ve výši 20 tisíc korun. Některé talentované ději jsou tady opakovaně, zatím nejúspěšnější byla jedna dívka oceněná osmkrát.

Ocenění je určeno mladým umělcům do 18 let věku včetně, kteří mají trvalé bydliště v Českých Budějovicích a v letošním roce získali významné ohodnocení na národních nebo mezinárodních soutěžích, festivalech, přehlídkách nebo výstavách. Kritérium věku se váže k termínu vyhodnocení soutěže, čímž je míněno, že nominovaný získal ocenění nejpozději poslední den před svými 19. narozeninami.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace