Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Tisícovka diváků obdivovala umění letců na strakonickém letišti

 Autor: Územní odbor Strakonice HZS Jihočeského kraje

    Autor: Územní odbor Strakonice HZS Jihočeského kraje

STRAKONICE - Územní odbor hasičů ve Strakonicích se v sobotu 7. září zúčastnil šestého ročníku akce Strakonice on air na polním letišti V Lipkách. Opět po roce zorganizovali členové Aeroklubu Strakonice letecký den plný akcí, adrenalinových ukázek a dobré zábavy. Jedná se o jednu z největších událostí tohoto druhu v okrese. I přes krajně nepříznivé počasí měla více než tisícovka diváků možnost zhlédnout vystoupení historických i současných letadel. Původní program musel být sice zredukován, ale o to více se snažili všichni účastníci. Nikdo z návštěvníků určitě nelitoval své přítomnosti.

 

Letošní ročník byl např. obohacen účastí členů letecké skupiny Pterodactyl Flight z Jihlavy, kteří předváděli strhující letecké souboje z dob 1. světové války. Vrcholem odpoledne byla bezesporu účast dvojnásobného mistra světa v akrobacii Petra Jirmuse, který předvedl svou exhibici na letounu ZLÍN Z-50.

K dispozici malým i velkým divákům byla také hasičská zásahová technika. Strakoničtí profesionální hasiči se aktivně zúčastnili rovněž aktivně z ukázek, doplňovali vodu na hašení vodu do letounu ZLÍN Z-37, který pilotoval nestor strakonických letců František Přibil.

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace