Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

To hlava nebere. Vandal se sekyrou se zaměřil na břízy

RADENÍN - Policie pátrá po vandalovi, který někdy od 5. do 10. června poškodil na Táborsku devatenáct vzrostlých bříz. Z neznámých důvodů sekal do stromů sekyrou, a to dokonce na dvou různých místech.

 

Šest stromů poškodil u komunikace z Lažan na Nuzbely, dalších třináct stromů pak u polní cesty, vedoucí od židovského hřbitova směrem k vysílači na severovýchodním okraji Radenína. Pachatel do kmenů stromů provedl vždy několik záseků. Deset stromů v místě poškození zlomilo. Chýnovští policisté po konečném vyčíslení škody, která dosáhla částky bezmála 65 000 korun, vyšetřovaný přestupek překvalifikovali na trestný čin. Pachatele tak v případě dopadení čeká soud a trest mimo jiné odnětí svobody na dobu až jednoho roku.

Policie žádá veřejnost o spolupráci. Pokud by někdo měl informace, které by mohly vést k dopadení pachatele, lze je předat policistům na jejich služebně v Chýnově, případně na telefonech 974 238 730 či 974 238 770. 

Diskuse k článku - 2 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Mirek 

  Reagovat

   

  Byl jsem tam 6.7. v podvečer kolem 17.-18.hod a stromy padlé, už řádně ovadlé, tedy upřesňuji, muselo to být den dva dříve, 4.-6.7. Každý strom z aleje byl naříznut pilkou, některé už padlé, jiné ještě stojící. Lidi jsou magoři... muselo to vadit někomu místnímu, spekuluji, třeba majitel pole kterým alej prochází ?!?

  Vloženo 16.7.2018 10:55:39

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   tak, tak, taky za tím vidím majetek poblíž místa činu

   Vloženo 16.7.2018 12:06:53

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace