banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Svatojánský večer pod lampou

    pondělí 24.6 18:00 - Planá nad Lužnicí, farská zahrada

  • Sebeobrana

    pondělí 24.6 15:00 - Tábor, nemocnice

Zobrazit všechny události
 

Tomáš Procházka padlý v Afganistánu bude pohřben v rodných Prachaticích

Pietní místo v Zahradní ulici, kde lidé uctívají památku Tomáše Procházky.  , Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

Pietní místo v Zahradní ulici, kde lidé uctívají památku Tomáše Procházky.     Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

PRACHATICE – Nejbližší rodina, příbuzní a přátelé Tomáše Procházky, který padl 22. října v Afganistánu, se s ním naposledy rozloučí v jeho rodných Prachaticích. Smuteční akt se uskuteční v prachatické smuteční síni na hřbitově ve středu 7. listopadu. Ve městě vzniklo i pietní místo, kde lidé za štábního praporčíka in memoriam zapalují svíčky a jeho rodinu včera přijal na radnici starosta Martin Malý.

 

Pietní místo, kde lidé zapalují za padlého psovoda české armády svíčky, vzniklo v Zahradní ulici u památníku obětem totalitních režimů. Den po jeho smrti se tu uskutečnila pietní vzpomínka na něj. A lidé se tu zastavují i teď. Tomáš Procházka padl na základně Šindánd v afghánské provincii Herát. Letos v prosinci by mu bylo dvaačtyřicet let. V Prachaticích se narodil, vyrůstal a chodil do školy, ale v posledních letech žil v Hrádku nad Nisou.

K uctění jeho památky se připojilo i město. Na radnici vlál černý prapor, město o úmrtí vojáka informuje na svém webu a bratra a otce Tomáše Procházky přijal včera na radnici starosta Martin Malý. „Znám se s rodinou Procházkových prakticky celý život, jeho tatínek mi byl trenérem atletiky a s Tomášovým bratrem se znám také osobně. Je to obrovská tragédie a zároveň hrdinství, že někdo takto bojuje za svobodu a demokracii," řekl Martin Malý pro Jižní Čechy Teď.

Tomáše Procházku osobně znal i bývalý starosta a poslanec Jan Bauer. "Tomáš se pořád do rodných Prachatic vracel, naposledy jsme se potkali na pivu letos o prázdninách, byl to srdcař zapálený do všeho, co dělal," řekl Bauer. 

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace