Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Tradice se mají dodržovat!

Udržování tradic je jistým oživením běžného životního shonu. A nemusí jít přitom jen o tradice lidové.

Navštívíte-li ve čtvrtek 12. září 2019 areál Zemědělského družstva Opařany v obci ŘEPEČ, budete účastníky tradičního setkání zemědělských odborníků i laické veřejnosti. V tento den se totiž koná již po 21. Výstava plemenného skotu. Samotný výstavní den je vyvrcholením celoroční usilovné práce zemědělců a chovatelů širokého okolí. Rok co rok přivážejí svá nejlepší zvířata v očekávání, že právě ta jejich krasavice získá jedno z možných ocenění.

Samotné výstavy v Řepči mají opravdu dlouholetou tradici. První akcí na předvadišti v podobě, v jaké ho známe dnes, byla v červnu 1989 přehlídka skotu, která byla součástí Generálního shromáždění evropského sdružení chovatelů strakatého skotu, které v té době Československo hostilo.

Na dvaceti minulých ročnících výstavy celkem předvedlo 85 vystavovatelů 697 krav českého strakatého plemene a 505 krav holštýnského plemene. Už šestkrát se na předvadišti v Řepči konala Národní výstava českého strakatého skotu.

V roce 2010 byla zavedena nová tradice „Memoriál Františka Švadleny" jako vzpomínka na pana Františka Švadlenu, dlouholetého předsedu družstva, který se zasloužil o znovuzavedení výstavy v roce 1999. Šampiónka českého strakatého plemene získává putovní pohár s jeho jménem.

Ve stejném roce se stal součástí výstavy i „Den techniky", jehož první dva ročníky se konaly samostatně v jiném termínu.

V roce 2019 se na předvadišti scházíme již po jedenadvacáté, tentokrát opět na národní úrovni, neboť letošní ročník je VII. Národní výstavou českého strakatého skotu. Rádi bychom poděkovali touto cestou nejen firmám, které s námi výstavy pořádají, ale i firmám, které k nám přijíždí jako účastníci a vystavovatelé. Všem návštěvníkům děkujeme za podporu vyjádřenou právě svojí účastí. Věříme, že letošní ročník se podaří obdobně jako ty minulé. I v letošním roce chceme nechat nahlédnout širokou neodbornou veřejnost a hlavně děti a mládež do „kuchyně" českého moderního zemědělství. Vstup na výstavu je zdarma. Pro všechny je připraveno občerstvení za příjemné ceny. Součástí výstavy jsou i ochutnávky českých potravinářských výrobků. Tak neváhejte a přijďte se podívat!Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace