banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Muzeum s vůní botanické zahrady

    Úterý 17.9 19:00 - Strakonice, Maltézský sál a sál U Kata

  • Čteme, pleteme a těšíme se z opětovaného setkání

    Úterý 17.9 14:00 - Blatná, Knihovna

Zobrazit všechny události
 

Třeboň v první výzvě rozdělila na kulturu 373 tisíc. Akcí zvláštního zřetele je například Anifilm

TŘEBOŇ - Na včerejším zasedání radní Třeboně schválili dotace v oblasti kultury formou podpory celoroční činnosti kulturních spolků a uskupení, které si podaly žádost. Stejně tak byla schválena finanční podpora zaměřená na jednotlivé akce. Činnost kulturních organizací byla podpořena ve výši 190 tisíc korun a na jednotlivé akce byla schválena částka 183 tisíc korun.


Celkem tedy jde v této první výzvě do oblasti kultury finanční podpora ve výši 373 tisíc.

„Tím ovšem podpora kultury nekončí. V rozpočtu města je vyčleněna částka 810 tisíc, z které byly nebo budou podpořeny akce tzv. zvláštního zřetele. Mezi ně patří například Anifilm, na který se poskytlo 400 tisíc  z městské kasy, dále Třeboňská Nocturna dotovaná částkou 150 tisíc korun, Okolo Třeboně s dalšími 150 tisíci, nebo například Divadelní festival podpořený 110 tisíci. To jsou částky, které velice rádi investujeme do kulturního dění v našem městě," doplnila informaci místostarostka Jana Grammetbauerová.

Město Třeboň bude vyhlašovat letos ještě druhou výzvu.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace