Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Vokální soubor X-TET

    sobota 7.12 18:00 - Kaple Nanebevzetí Panny Marie, Štítného ulice, Jindřichův Hradec

    Koncert.

  • Tim Rice, Andrew Lloyd Webber Evita

    sobota 7.12 19:00 - DK Metropol, České Budějovice

    Muzikál podle životního příběhu Evy Perónové.

Zobrazit všechny události
 

Trenér Bican: Když budeme hrát dobrý fotbal, výsledky se dostaví

František Bican , Autor: Miloš Vrátný - Jižní Čechy Teď

František Bican     Autor: Miloš Vrátný - Jižní Čechy Teď

VODŇANY – I léto 2019 bylo v FK Vodňany ve znamení velkých změn v týmu mužů. Řada hráčů přišla, řada odešla. Trenér František Bican však před startem nové sezony I. A třídy zmínil, že letošní změny byly k lepšímu. „Přišli ostřílení hráči v ideálním věku a jsem rád, že se vracejí vodňanští kluci,“ uvedl.

 

Nakolik se letošní letní příprava podobala té loňské, kdy jste do Vodňan přišel? Opět se totiž výrazně měnil tým...
Příprava se lišila v počtu hráčů na trénincích, kluci chodili v hojném počtu, byl jsem spokojený. Jinak co se týče kvality a náročnosti, byla stejná.

Jak se změnil tým pro nový ročník?
Odešli Karel Pícha, Jakub Gažík, Patrik Hrachovec, Daniel Jizba, Ladislav Jizba a Luboš Kunc. Tedy šest hráčů, přičemž největší ztrátou je Luboš Kunc, ten u nás skončil z rodinných důvodů. Jinak si myslím, že ztráty se nám podařilo nahradit. Přišli Ladislav Benedikt, Ondřej Benedikt, Jan Hajný, Pavel Marchal, Josef Chalupský, Jan Moravec, brankář Jan Budín, Matěj Otepka, Radek Hanousek a z dorostu Josef Schwarz, přeřazen z dorostu byl Filip Bína. Některé hráče máme ještě rozjednané, věřím, že někdo další přijde, kádr je přece jen úzký.

Tolik odchodů a příchodů, to je výrazný zásah do mužstva...
Noví hráči s týmem udělají změnu, ale věřím, že byla ku prospěchu. Přišli ostřílení hráči v ideálním věku, kromě dorostenců to nejsou žádní zajíci. Když se mladí budou od těch starších učit, bude to k dobrému. Změna byla opravdu k lepšímu. Nejvíc mě překvapilo, že kluci chodili poctivě trénovat. Bez tréninku totiž I. A třídu hrát nejde. Změnil se jak přístup k tréninkům, tak k zápasům, v tomto jsme postoupili o krůček dál. Vrátilo se šest vodňanských hráčů, což je první vlaštovka toho, co chceme ve Vodňanech vybudovat. Vztahy oddílu, hráčů a trenérů musejí být v první řadě založené na vzájemné důvěře, musí si vážit jeden druhého, aby na konci byli všichni spokojení a fotbalem se bavili, stejně tak diváci.

Celý rozhovor najdete v aktuálním vydání Týdeníku Strakonicko.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace