Kdy a kam

 • Penziopolis Dva dopisy o Písku

  středa 19.12 17:30 - Písek, Městská knihovna Písek

  Uvedení nové knihy autorů Jiřího Vogla a Petra Mano.

 • Koncert pro seniory se souborem Lego

  středa 19.12 14:00 - Milevsko

  Pořádá ZUŠ Milevsko – Klub důchodců, ul. Gen. Svobody.

Zobrazit všechny události
 

Tři vojáci zabití v Afganistánu byli ze 42. mechanizovaného praporu v Táboře. Některá média začala blokovat diskusi k této události

TÁBOR/BAGRÁM - Tři čeští vojáci, kteří dnes v noci zahynuli při sebevražedném atentátu během hlídky u vojenské základny Bagrám v Afganistánu, byli podle dostupných informací ze 42. mechanizovaného praporu v Táboře, který je součástí 4. brigády rychlého nasazení. Jednalo se o 36 letého rotného Martina Marcina, 28 letého desátníka Kamila Beneše a 25 letého desátníka Patrika Štěpánka. Jak dnes informoval zástupce náčelníka generálního štábu generálmajor Jiří Verner, ostatky vojáků budou do vlasti přepraveny ve středu.

 

Česká armáda má v současné době mandát na dislokaci 250 vojáků v Afganistánu, od roku 2007 jich zde zahynulo třináct. Ve všech zahraničních misích od roku 1990 zahynulo 28 vojáků.

Představitelé státu zdůrazňují hrdinství padlých vojáků. Část veřejnosti tento názor nesdílí a například diskuse na celostátním serveru Novinky byla u této zprávy zablokována. 

Na tomto portálu diskusi blokovat nebudeme, jen žádáme o věcné vyjadřování názorů, bez hulvátství, které by se mohlo dotknout pozůstalých po těchto mladých mužích. Příspěvky za hranou slušnosti a zákona budeme odstraňovat jednotlivě. 

Diskuse k článku - 41 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2 3  | Starší příspěvky »
 •  

  Reagovat

   

  Myslím si, že diskuze a spekulace zde jsou zbytečné. Jisté je, že ze strany mladých vojáků jde v první řadě o peníze. JInak upřímno soustrast.

  Vloženo 7.8.2018 08:53:16

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  „Místo aby čeští vojáci bránili Českou republiku, umírají na nesmyslných koloniálních výpravách jakési cizí země. Plnou odpovědnost za jejich smrt nesou poslanci, kteří hlasovali pro účast na této zbytečné a hloupé misi. Blahobyt poslanců je vykoupen smrtí českých mužů. Hanba!“ napsal na sociální síti Facebook Hampl. Hampl podle svých slov nechápe, proč čeští vojáci bojují proti radikálním islamistům po boku jiných muslimských radikálů vládnoucích v zemi. „Dokáže někdo vysvětlit, proč je v zájmu občanů České republiky bojovat za afghánskou vládu islámských fundamentalistů proti jiným afghánským islámským fundamentalistům podporovaným americkým spojencem Pákistánem? Připomínám, že Američani podporují každých pár let jinou stranu,“ vypálil Hampl

  Vloženo 6.8.2018 19:46:47

  • MD 

   Reagovat

    

   Možná bojují dnes v dalekém Afganistánu, aby nemuseli zítra bojovat na našich hranicích.

   Vloženo 7.8.2018 09:14:11

   • GeorgeK 

    Reagovat

     

    Což některým pakům bohužel nevysvětlíte

    Vloženo 9.8.2018 00:03:44

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Bohužel, smrt je smrt, o to více zbytečná, vojáci hájící za prachy americké zájmy měli smůlu.

  Vloženo 6.8.2018 12:29:17

 • Censor 

  Reagovat

   

  Přispěvěk byl skryt administrátorem, protože porušoval Pravidla pro vkládání příspěvků!

  Vloženo 6.8.2018 11:35:40

 • Ludvik 

  Reagovat

   

  Uvedomte si, jak valka ve Vietnamu vyvolala masivni odpor v samotnych Statech. Vzpomente na Woodstock, kvetinove deti a film o protivalecnem veteranovi Coming home, kterej u nas uz asi nikdy neuvidime. Nehodi se. Trump nepotrebuje, aby se kluci vraceli domu v rakvich jen jemu a rostl mu doma protivalecny odpor. Potrebuje abysme se s nim o to podelili a nejlepsi je teda zablokovat diskusi a umlcovat lidi, ktery jsou proti valce a invazim na cizich uzemich. Za chvili by si mohli i u nas lidi vzpomenout, ze tam nechteji posilat zbytecne umirat nase kluky a jeste zvysovat rozpocet na zbrojeni, jak si prave Trump od evropskych zemi preje. Jeste by si mohli nasi lidi vzpomenout, ze politiky, ktery se k tomuhle hlasi nebudou volit. Tak je potreba, aby se k nam linul z tech zaprodanych medii jen jednolitej proud a hlavne nic jinyho.

  Vloženo 5.8.2018 22:32:38

  • Jo, Ludvíku 

   Reagovat

    

   lidi se perou i v době "míru". Když byli moji chlapci za komoučů na vojně, na spllečná cvičení spojenců "mírových sil SSSR" vozili ssebou rakve. a mnohde se nevraceli s prázdnými. tak nesváděj vše na Trumpa a amíky. Rudé bestie napáchali více škod na vlastních lidech, a to v jimi propagovaném, míru! Dnes jdou clapci na vojnu dobrovolně, je to jejich zaměstnání. Bolševik, pod tvrdým tretem, násilně nutil lidi ke každé činnosti. Bohužel se k těm praktikám, opět za vedení komunistů, pomalu navracíme.

   Vloženo 6.8.2018 07:20:25

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    To máte pravdu Před 50 lety nám bylo divný že na naše území dorazili v tancích Polácí a Rusové a endéráci a dneska je normální že naši vojáci jsou někde za území Afganistánu že jo. Pořád ta bratrská pomoc

    Vloženo 6.8.2018 07:28:26

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    Hlavně když máte ten současný bordel na koho svádět ale jestli jste si nevšim už tu 30 let komunisti nevládnou a ti tehdejší jsou v penzi nebo skoro v penzi. Možná že děti ve školách tenkrát tím komunismem načuchli?

    Vloženo 6.8.2018 07:49:20

    • Jo, Ludvíku 

     Reagovat

      

     anonymní ovčane, pokud si myslíte, že komunisti nevladnou, jste buď slepý, neinformovaný nebo komunista, který chce zakrýt skutečnost. Komunisti vládnou, bývalí a ze jejich pomoci se derou k moci i ti kovaní, jako Semelová, Skála, Kováčik, Filip a další. je to holá skutečnost, především díky tomu, že naprostá většina Čechů a těch kteří se po listopadu chopili moci, jsou komunisté, levičáci spolu s horlivými budovateli socialismu. Jsme komunisty zkažený národ, vychovaný k podvodům, lžím a pokrytectví. Bude záležet na maldé generace zda chce v tomto komunistickém zmaru pokračovat.

     Vloženo 6.8.2018 09:43:17

     • Patrik 

      Reagovat

       

      Já vidim spíš levicově orientovanou mládež na demonstracích. Budoucnost je jinde, ale to vam uz muze byt jedno.

      Vloženo 6.8.2018 11:23:52

      • Milka 

       Reagovat

        

       Levicovost = jednoduchost, apatie, odevzdanost a pohdlí vyplývající ze současného blaha. Ale ono nebude stále tak dobře. Život běží v periodách. Jednou jsi nahoře podruhé dole. My staří máme výhodu, že jsme vzešli z bídy a na stará kolena se nám daří dobře. U mladých tomu bude bohužel nejspíš opačně. Lituji všechny moje potomky.

       Vloženo 6.8.2018 16:39:53

       • Marie 

        Reagovat

         

        Co takhle pravicovost rovná se sobectví, lhostejnost, hrabání jen pod sebe, nedostatek soucitu, empatie, zájmu o okolí. Ale shodneme se v tom že potomků je mi taky líto. Já jsem prožila hezký život bez válek a vždycky jsem se měla docela dobře.

        Vloženo 6.8.2018 17:47:14

        • Luboš 

         Reagovat

          

         Pravicovost nerovná se sobectví. Lidé na Západě žili v pravicovém systému a Češi žili v levičáctví pod jhem komunistů. Ale pořád skuhrají, že se nemají tak vysoké platy a nemají se tak dobře jako lidé na západě? Bohužel dnes vidíme, kam západ pod vedením neschopných a líných levičáků spěje. Za nedlouho na tom hospodářsky budou jako my. Vy jste se měla za komančů dobře, ale mnoho lidí trpělo, byly jim ukraden majetky a dodnes se mnozí, od komunistických zločinců kteří se dnes žijí nad poměry, žádné nebo zanedbatelné náhrady nedočkali. Komunisti jsou stejný ksindl jako fašisti.

         Vloženo 7.8.2018 14:53:28

         • anonymní čtenář 

          Reagovat

           

          Proboha Luboši přečti si ten blábol po sobě. Už mi tam chybí jen abys napsal, žes nemohl za komančů studovat. Vlastně nechybí. To je vidět.

          Vloženo 7.8.2018 15:04:33

          • Luboš 

           Reagovat

            

           Potrefený husák se ozval. Na tobě je vidět, že patříš mezi komunistické zločince, lidský anonymní odpade.

           Vloženo 7.8.2018 16:59:57

          • nick 

           Reagovat

            

           Samozřejmě, že spousta lidí nemohla studovat, včetně mě, kdy rodina měla hospodářství, kterého se nevzdala. Nazývali nás kulaky a ani náhodou nevzali na školu.Luboš má naprostou pravdu.

           Vloženo 8.8.2018 13:32:16

          • Ekonom v obraze 

           Reagovat

            

           Jestli to nebude tím, že ty vyspělé kapitalistické země po staletí vysávali kolonie a tím bohatli, nyní bohaté země EU přijali chudší země a vysávají je úplně stejně. Čím víc zde makáme, tím lépe se mají na západě. To je celý princip EU. Aby přežili, za čas musí přijmout další chudou otrockou zemi a systém jede dál.

           Vloženo 8.8.2018 16:47:55

« Novější příspěvky 1 2 3  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace