pondělí 18.11 17:30 - Katolický dům, Dačice

Přednáška s fyzioterapeutkou Jitkou Jakubcovou. Uvědomme si společně, jak krásné může být, stát na vlastních nohách.

• Burza škol

pondělí 18.11 9:30 - Písek, KD

Prezentace středních škol, odborných učilišť a firem.

Třígólová jízda králů. Táborsko nedalo Rakovníku čuchnout

Na táborské Kvapilce zavládla v neděli odpoledne další vlna radosti. Táborsko porazilo Rakovník 3:0 a vyhrálo letos všech pět domácích zápasů. , Autor: Josef Janda

Na táborské Kvapilce zavládla v neděli odpoledne další vlna radosti. Táborsko porazilo Rakovník 3:0 a vyhrálo letos všech pět domácích zápasů.     Autor: Josef Janda

TÁBOR – Papírové předpoklady se staly skutečností. V duelu 11. kola ČFL narazilo vedoucí Táborsko na domácím hřišti na předposlední Rakovník a jasnému outsiderovi nedalo šanci. A to doslova. Hosté se za celé utkání nedostali ani náznakem k vážnějšímu ohrožení Zadražilovy branky a silně defenzivním přístupem hájili naději na čestnou prohru. Relativně přijatelného výsledku se Rakovničtí po táborském vítězství 3:0 nakonec dočkali.

Táborsko se v zakončení v obměněné sestavě několik minut hledalo a úvodní pokusy skončily i za sítí nad brankou. Pak ovšem přišly po sedmnácti minutách chvilky elitního útočníka Zbyňka Musiola. Po Kučerově rohu hlavičkoval přesně k tyči a po zaváhání jednoho z obránců ho musel poslat gólman Zach ve vápně k zemi. Musiol si ranou pod břevno vychutnal i následnou penaltu a Táborsko vedlo po dvaceti minutách 2:0. Hned po přestávce napálil balon pod víko po rychlém úprku ještě Toutou a bylo vymalováno – 3:0.

Soupeř se nezmohl vůbec na nic a hru se z pochopitelných důvodů bál otevřít. Táborsko potvrdilo jednoznačnou herní převahou i jasným výsledkem první místo v tabulce. Rakovník se propadl po vítězství Hostouně nad Královým Dvorem na samotné dno ligy.

FC MAS Táborsko – SK Rakovník 3:0 (2:0), branky: 17. a 20. (z pen.) Musiol, 48. Toutou, rozhodčí Drábek – Vít, Slavíček, ŽK (2-3): 65. Penc, 76. Schramhauser – 19. Zach, 62. Sklenka, 68. Červený, 709 diváků.

FC MAS Táborsko: Zadražil – Navrátil, Penc (67. Almeida), Rydval, Havrda, Kučera, Novák (60. Tolno), Schramhauser (80. Conde), Vandas (60. Al-Sarori), Toutou (80. Vozihnoj), Musiol.

SK Rakovník: Zach – Rendla, Pelyak, Jaroslav Červený (80. Sklenka), Severin (88. Jan Červený), Tvrz, Rohla (46. Vilímek), Krupička, Duchoň, Hamouz, Hejda.

Ve středečním Týdeníku Táborsko zhodnotí utkání trenér Táborska Miloslav Brožek. Vysvětlí, proč se rozhodl nasadit rozestavení 4-3-3. Jakou hru od soupeře očekával? Proč se hosté do šancí nedostávali? V souvislostí s příštím utkáním na Admiře Miloslav Brožek zmíní, proč nemá rád dopolední zápasy.

Střelec dvou branek Zbyněk Musiol přiblíží své gólové úspěchy. Jak se mu spolupracovalo ve značně obměněné sestavě?

Chybět nebude ani oblíbená glosa fotbalového experta Týdeníku Táborsko Karla Ilčíka.