Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Hrnečku, vař!

    pátek 24.5 10:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

    Divadelní představení.

  • Májový koncert smíšených pěveckých sborů

    pátek 24.5 19:00 - Písek, Trojice

    Májový koncert smíšených pěveckých sborů Smetana z Jičína a Sborissimo z Písku. Vstupné dobrovolné.

Zobrazit všechny události
 

Tygřice vybojovaly zlatý hattrick!

Velká radost! Tygřice U17 porazily pražskou Aritmu v obou zápasech a posunuly se na 1. místo. , Autor: Josef Janda

Velká radost! Tygřice U17 porazily pražskou Aritmu v obou zápasech a posunuly se na 1. místo.     Autor: Josef Janda

BOROTÍN - Jako zlatý hattrick označil trenér borotínských Tygřic Ladislav Zrůst úspěšný víkend svých družstev. Týmy v kategoriích U17, U15 i U11 vyhrály všechny své zápasy a všechny se ve svých soutěžích posunuly na 1. místo. „Před víkendem nebylo první ani jedno družstvo. Povedenými výsledky jsme splnili víkendový cíl a jsme první ve všech třech soutěžích. Je to pro náš basketbal obrovský úspěch,“ zářil Ladislav Zrůst.

 

Jako první vyrazily do boje nejzkušenější dívky U17 v sobotu. Ve dvou utkáních se jim postavila Aritma Praha, hostující basketbalistky však byly bez šance. V prvním utkání nebyla daleko stovka, ve druhém se i přes horší výkon radovaly Tygřice znovu. Nejlepší střelkyně obou zápasů Darina Peterková zaznamenala 59 bodů.

ŠBK Tygřice Borotín – Aritma Praha 93:52 (49:20)

Nejvíce bodů za Borotín: Peterková (32), D. Soukupová (12), Pazourková a Najbrtová (10).

ŠBK Tygřice Borotín – Aritma Praha 79:50 (40:20)

Nejvíce bodů za Borotín: Peterková (27), Najbrtová (13), B. Soukupová a Lipavská (10).

Jedenáctka zvládla turnaj v Praze

V neděli vyrazili nejmladší borotínští basketbalisté na turnaj do Prahy, kam s sebou přivezli plný autobus fanoušků. Po třech vítězstvích se radovali z posunutí na 1. místo. Děti sehrály vynikající partie a nedaly svým soupeřům sebemenší šanci.

Borotínská U11 si v prvním utkání si poradila s Lokomotivou Liberec 86:10 (44:4), přičemž nejvíce bodů posbírali Stibor (20), Gazdová (14) a R. Hášová (10). Další obětí se stal z více klubů poskládaný tým USK Praha. Při drtivém vítězství 88:2 (46:2) nasbírali nejvíce bodů za Borotín Stibor (20), Mareš (14) a Gazdová (12). V souboji neporažených vládl opět Borotín, když smetl ŠSB Pardubice 66:10 (36:4). Nejvíce bodů si připsali Stibor (16), Mareš a Svátková (10).

Patnáctka udolala Nusle

Poslední kamínek do zlaté mozaiky zasadily v pondělí večer borotínské hráčky družstva U15. V zápase se Sokolem Nusle plném faulů zvítězily 82:69 (51:25) a poskočily taktéž na 1. místo.

Fotogalerie zobrazuje boj U17 s pražskou Aritmou. Ve středečním Týdeníku Táborsko si přečtete další podrobnosti. Výkony a výsledky zhodnotí trenér Borotína Ladislav Zrůst.

Z hráček Borotína U17 se rozpovídá Barbora Soukupová. Jak hodnotí duely s Aritmou? Proč se družstvu nedaří třetí čtvrtiny? Čím byla Aritma nejvíce nepříjemná?

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace