Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Kreativní dílnička

    pondělí 18.11 18:00 až 21:00 - DDM Netolice

    Kreativní dílnička při které si můžete snadno a jednoduše vyrobit penál, kosmetickou tašku nebo nákupní tašku. Dílnička je vhodná i pro začátečníky.

  • Postavme se na své nohy

    pondělí 18.11 17:30 - Katolický dům, Dačice

    Přednáška s fyzioterapeutkou Jitkou Jakubcovou. Uvědomme si společně, jak krásné může být, stát na vlastních nohách.

Zobrazit všechny události
 

U Lišova pět zraněných mužů, zasahoval i vrtulník

Nehoda v pondělí 19. srpna mezi Lišovem a Štěpánovicemi , Autor: HZS

Nehoda v pondělí 19. srpna mezi Lišovem a Štěpánovicemi     Autor: HZS

ČESKOBUDĚJOVICKO - Včera kolem páté navečer mezi Lišovem a Štěpánovicemi se srazila škodovka s pegeotem. Střet aut si vyžádal pět zraněných. Na místo vyjely tři vozy zdravotnické záchranné služby a startoval i vrtulník. Na místo vyjeli i českobudějoviští a třeboňští hasiči.

„Včera nebylo potřeba vyprošťování zraněných osob, a tak hasiči zajistili místo nehody i havarovaných aut. Poté spolupracovali se zdravotníky záchranky při ošetřování zraněných a jejich transportu do sanitek a vrtulníku,“ k případu řekla tisková mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

„Mezi Lišovem a Štěpánovicemi se střetla dvě osobní auta. Na místo byly vyslány tři pozemní posádky zdravotnické záchranné služby a vrtulník LZS. Při nehodě se zranilo pět mužů ve věku 57, 34, 21, 18 a 15 let. Všichni utrpěli středně závažná poranění, nikdo nebyl přímo ohrožen na životě. Charakter zranění byl převážně poranění hlavy, tržné rány a v jednom případě i zlomenina dolní končetiny. Po ošetření byli pacienti transportováni na úrazovou ambulanci českobudějovické nemocnice,“ dodala tisková mluvčí jihočeské záchranky Petra Kafková.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace