Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

U Zbelítova zemřel školák na kole

 Autor: Archiv HZS Jihočeského kraje

    Autor: Archiv HZS Jihočeského kraje

ZBELÍTOV - Dnes po 7. hodině ráno se dva chlapci ze Zbelítova vydali do školy v Milevsku na kole. Cesta skončila tragicky. Při vyjíždění na silnici 121 podle prvotních informací pravděpodobně nedali přednost řidiče Fordu Focus, která jela po hlavní silnici. Dvanáctiletý chlapec ze Zbelítova vjel po auto a jeho zranění byla tak vážná, že mu již přivolaní záchranáři nedokázali pomoci. Druhý chlapec je údajně bez zranění.

Policie vydala s ohledem na rodinu jen stručnou základní informaci, rodině i řidičce auta je poskytována psychologická pomoc. Chlapci byli žáky 1. základní školy v Milevsku.

Diskuse k článku - 50 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2 3 4 5  | Starší příspěvky »
 • Olga Pechová 

  Reagovat

   

  Nic horšího než přijít o dítě neznám. Mě se před 7 lety dcerka 22 let oběsila. Truclení a pomoc rodině je to prvotní. Strašně v prních dnech pomáhá vědomí, že nejsou sami. Nikdy to nepřeješ ostatním, ale sounáležitost, že i jiní přišli o dítě pomáhá. Máme na fc skupinu. Kdo znáte rodinu, prosím poraďte jim spojit se s lidmi Se stejným osudem. Tím, jak je to od nás asi blízjo, znovu prožívám děs prvního roku. A hlavně, prosím nikdy neříkejte rodičům, jak jsou stateční a vy by jste to nepřežili. A ještě jedna věc. Teď budou všichni rodinu podporovat, litovat a po 2-3 letech budou říkat, už se s tím měli srovnat, ale... To nejde. Dliuhá cesta až dokoce, až se setkáme

  Vloženo 22.6.2019 01:22:27

  • Olga 

   Reagovat

    

   Omlouvám se za překlepy

   Vloženo 22.6.2019 01:25:30

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Je to smutné. Upřímnou soustrast. V Sokolovské ul. jezdí rychle, že jsem musel uskočit až ke zdi. Nikde nevidíte policajty, vybrali by dost peněz. Špatně je vidět ze Sokolovské ul. k Servisu v Milevsku, už to bylo nahlášeno na dopravu a je to už několik let a nikdo s tím ještě nic neudělal. Stačí snížit kopec a nebo tam dát zrcadlo. Až se něco stane, tak bude pozdě. Dříve měla MěP určitou ul. a chodila i večer, dneska projedou autem a nejsou vůbec vidět. Po ul. je nepořádek.

  Vloženo 21.6.2019 12:29:25

 • Anonym 

  Reagovat

   

  Hrozné neštěstí, ještě před prázdninama, chudák kluk a hlavně rodiče. Co je to za dobu? Každou chvíli nějaká tragédie, bouraček čím dál víc, každej druhej řidič čumí do telefonu, místo toho aby se soustředil na cestu, pak to takhle dopadá! Dneska nemáte žádnou jistotu že se v pořádku vratíte domu, nedávno jsem šla s kočárkem auto kolem nás prolitlo div o nás neškrtlo, myslíte že na nás řidič bral nějaký ohled ani náhodou, jel jak blázen dál... O kamionech ani nemluvím to jsou, vyloženě prasata na silnicích... Je to čím dál tím víc horší. To aby se člověk pomalu bál jít ven, nikdy nebyl takový provoz jako teď

  Vloženo 21.6.2019 10:14:08

  • Marek 

   Reagovat

    

   "Kdo jsi bez viny hoď kamenem" ... Ono maminky s kočárky také dost často nepřemýšlí. Je to jen o té vzájemné ohleduplnosti a pozornosti, jedno jestli jsem chodec, jedu na kole, tlačím kočárek, nebo řídím kamión.

   Vloženo 21.6.2019 10:22:56

   • Anonym 

    Reagovat

     

    Ano, ale smutné je že většina lidí dnes na nikoho skoro žádný ohled nebere.Řidiči si dokonce dělají na silnicích naschvály, navzájem se vybržďují proč proboha? Co si tim chtějí dokazát? Tohle asi nikdy nepochopím, takový magoři by neměli vůbec dostat řidičák když se neumí chovat, s těma telefonama to je taky nemoc, pak se všichni hrozně diví...

    Vloženo 21.6.2019 11:02:30

    • Marek 

     Reagovat

      

     Bohužel máte pravdu

     Vloženo 21.6.2019 11:25:04

  • lupavský 

   Reagovat

    

   Ptáte se co je to za dobu. Doba je taková jakou si ji dělají lidé. Jezdím šedesát let bez jediné nehody. Je to dílem štěstí a dílem předvídavosti. Cyklisté se na silnicích chovají riskantně. Jezdí vedle sebe a teprve až na ně zahoukáte, ráčejí se zařadit do štrůdlu. To samé riskantně jezdící motrorkáři. Bohužel jedni ani druzí si neuvědomují v jaké nevýhodě proti autu jsou a jak tragické následky střet s ním pro ně má. Chlapce JE MI nesmírně líto, stejně jako té nešťastné ženy, které vjel pod auto. Bohužel tragédií na našich přeplněných silnicích je dnes už tolik, že lidé je berou jako daň za tuto současnou skutečnost.

   Vloženo 21.6.2019 13:42:36

 • Marek 

  Reagovat

   

  Ilustrační fotografie nemá takovou účinnost jako fotka přímo z místa. Fotka přímo z místa, která donutí lidi přemýšlet, fotka díky které si uvědomí že stačí mžik a rázem se řadě lidí změní život. Věřím že na základě této tragédie hodně lidí změní své chování a minimálně v silničním provozu budou více pozorní a ohleduplní. Škoda že to nebude mít dlouhodobý účinek, škoda že se musí stávat právě takové tragédie aby se lidé na chvíli stáli uvědomělými. Rodinu chlapce znám velice dobře a věřte že ani pro mě není lehké tyto fotky vidět ale vím že je to nutné. Řidičce přeji hodně sil do života, bude to potřebovat. Upřímnou soustrast rodině a pozůstalým, je mi to moc líto.

  Vloženo 21.6.2019 09:25:52

  • Olga 

   Reagovat

    

   Upřímnou soustrast. Sama vím, co teď bude rodiče čekat, buďte ohleduplní a nápomocní. Nejvíc pomůže obejmutí a pochopení. Ačkoli, kdo nezažil, nepochopí. Je to dlouhá cesta. I řidičce přeji hodně sil, bude to mít před očima navždy.

   Vloženo 21.6.2019 09:38:43

 • Anonym 

  Reagovat

   

  Teda ty fotky vážně hruza :-(. Musí to být těžké pro celou rodinu ještě o tom všude číst. Upřímnou soustrast celé rodině a hodně sil v těchto těžkých chvílích.

  Vloženo 20.6.2019 23:27:19

« Novější příspěvky 1 2 3 4 5  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace