banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Noční prohlídka města Vimperk

    středa 17.7 20:00 - Vimperk, sraz na parkovišti u parku (Auto JaMra)

    Noční komentovaná prohlídka s průvodcem.

  • Eliška Kotlínová - Písecké kulturní léto 2019

    středa 17.7 19:00 - Písek, Palackého sady

    Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Udělal jsem chybu, přiznal muž, kterého policista srazil pod auto

 Autor: Jaroslava Petrášková

    Autor: Jaroslava Petrášková

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Policisté uzavřeli vyšetřování incidentu, který se odehrál v sobotu 29. června během demonstrace na českobudějovickém sídlišti Máj. Výsledky jsou překvapující.

V Českých Budějovicích na sebe pokřikovali pravicoví radikálové, Romové a vše se snažili uklidňovat těžkooděnci. Na ty se ale snesla vlna kritiky, že situaci nezvládli. Nejvíce kritizovaný byl moment, kdy jeden z policistů srazil na zem mezi auta muže, který situaci na sídlišti pozoroval. Video se rychle šířilo internetem.

"Incident byl již pracovníky odboru vnitřní kontroly prověřen. Z výpovědi dotyčného muže, který se sám z vlastní iniciativy přihlásil na policii, vyplývá, že si zpětně uvědomil svou chybu, nebezpečnost a neopatrnost svého jednání. V době zákroku neuposlechl výzev policistů k ustoupení z cesty při eskortě zadržené osoby, a došlo tak ke střetu se zasahujícím policistou,"říká mluvčí jihočeské policie Lenka Holická.

Incident prověřoval i odbor vnitřní kontroly. Z vyšetřování vyplynulo, že policista jednal v souladu se zákonem a nedopustil se žádného protiprávního jednání.

Dnes se má v Českých Budějovicích konat další demonstrace. Účast ohlásily stovky radikálů. Policisté budou posíleni i z dalších krajů.  Policie žádá občany, aby se vyhnuli místům, kde by mohlo dojít k zákroku proti osobám dopouštějícím se protiprávního jednání.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace