Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Michail Bulgakov - Mistr a Markéta

    středa 19.2 19:30 - Městské divadlo, o.p.s., Český Krumlov

    Divadelní představení.

  • Jak se dělá tanečník

    středa 19.2 10:00 - Milevsko, KD

    Baby balet Praha.

Zobrazit všechny události
 

Udělám maximum, abych byl platným hráčem, hlásí útočník Motoru Vladimír Škoda

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Loni zažil budějovický útočník Vladimír Škoda rozporuplnou sezonu. Před začátkem ročníku přišel zkušený hokejista jako velká posila, fanoušci od něho očekávali po návratu z Kazachstánu velké věci. V sestavě tehdejšího trenéra Rosola ale nedostával tolik prostoru, nastupoval spíš ve čtvrté formaci mezi mladíky a odehrál 19 zápasů, ve kterých zaznamenal jen pět kanadských bodů. Proto raději odešel na hostování do slovenské Žiliny. Tam se mu dařilo výrazně lépe a nyní se vrátil s velkou motivací – chce dokázat budějovickým fandům, že může být ve svých 32 letech stále platným hráčem. První zápas sehrál v pátek proti Kladnu, Budějovičtí zvítězili vysoko 6:2.


Kladno bude jedním z největších soupeřů letošní WSM Ligy, takže předpokládám, že vás tak vysoká výhra na úvod přípravy potěšila?

Určitě, je příjemné začít novou sezonu vítězně. Na to, že jsme tvrdě makali a do utkání jsme šli trochu unavenější, tak zápas vypadal celkem dobře. Snad se budeme jen zlepšovat.

Připisujete atraktivní herní projev i novému trenérovi? Zařadili jste do hry nějaké nové prvky?

Myslím, že herní projev je úplně jiný než loni, což je dáno určitě trenérem. Myslím, že jsme na sezonu připraveni úplně jinak, doufejme, že lépe.

Loni jste se v kádru neudržel a po čase zamířil na hostování na Slovensko. Máte pod novým trenérem velkou motivaci letos zůstat?

Určitě, loni jsem odešel z jednoho důvodu. Tím bylo herní vytížení, prostě jsem nebyl spokojen, tak jsem odešel, abych se zase rozehrál a vrátil se na úroveň, na kterou jsem byl zvyklý. Začalo se mi dařit a herně jsem se zvedl, to tady chci potvrdit. Teď jsem se vrátil, je to motivace a udělám maximum, abych byl platným hráčem.

Dá se říct, že se tedy vrátil nový Vladimír Škoda?

Doufejme v to, že se vrátil takový nový–starý Vláďa Škoda. Ten starý dobrý, kterého znají všude jinde, pro Budějovické nový, protože se mi tu loni opravdu moc nevedlo.

V první třetině jste se dokonce obul do soupeře před brankou.

Musíme si zjednat respekt hned na úvod, do našeho gólmana nesmí jít nikdo, je úplně jedno, kdo je to. Nesmí si nic dovolit, aby se nám to v sezoně nevymstilo.

Na přátelské utkání dorazilo 3 200 diváků. Zdá se, že se můžete těšit na další fantastickou sezonu?

Jasně, byla to paráda. Navíc jsme četli, že už je prodáno a zarezervováno strašně moc permanentek, takže to tu asi zase bude velkej kotel. Těšíme se na to.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace