Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Ukradeného kola si moc dlouho neužil

Ilustrační foto , Autor: Archiv

Ilustrační foto     Autor: Archiv

TÁBORSKO – Ukradli jízdní kolo z kolostavu v Bechyni. A roztočil se případ jako v televizním seriálu. Hlášení, upozornění a zajištění auta s kolem v kufru policisty z Týnu nad Vltavou.

Ve čtvrtek, v časných ranních hodinách, nešťastný občan z Bechyně žádal o pomoc policisty při hledání jeho jízdního kola. To zanechal ve středu večer neuzamčené v kolostavu na parkovišti před keramickými závody na sídlišti Na Libuši. Ráno ho tam však už nenašel. Hodnotu svého bicyklu Pells odhadl na šest a půl tisíce korun. I při své nezodpovědnosti, kdy si své kolo nezajistil, měl nakonec štěstí. 
Bechyňští policisté informaci o odcizeném jízdním kole okamžitě předali na další policejní útvary a během chvilky dostali zpětnou reakci od kolegů z nedalekého Týnu nad Vltavou. Jejich hlídka právě kontrolovala vozidlo Ford Mondeo, projíždějící městem od Bechyně ve směru na České Budějovice. V jeho zavazadlovém prostoru si policisté všimli právě hledaného kola. Řidič tak z místa kontroly už neodjel. K činu se doznal. Nebylo to ostatně jeho první porušení zákona. Místo do Českých Budějovic, kde by odcizené jízdní kolo okamžitě zmizelo, putoval zloděj na místní policejní stanici a zajištěné kolo následně ke svému majiteli.
„Pachatele z krajského města tak čeká další soud. Majitel kola by si měl z případu vzít alespoň poučení, že svůj majetek je na místě před zloději chránit. Chtěl bych i vyzdvihnout rychlou a profesionální spolupráci bechyňských a týnských policistů,“ dodal tiskový mluvčí táborských policistů Miroslav Doubek.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace