Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Smíšený pěvecký sbor Schola Všech svatých

    pondělí 22.4 15:00 - Bavorov, Kostel Nanebevzetí Panny Marie

  • Velikonoční hraní na kantely

    pondělí 22.4 18:00 - Strakonice, Šmidingerova knihovna

    Hraní na kantely (vytvořené při akcích ŠK), případně i další nástroje ve spolupráci se spolkem Spona. K hraní, zpěvu nebo jen k poslechu zveme širokou veřejnost.

Zobrazit všechny události
 

Uprostřed třeboňského náměstí vyroste kraslicovník, k vidění bude i obří pomlázka

zdobení kraslicovníku , Autor: www.itrebon.cz

zdobení kraslicovníku     Autor: www.itrebon.cz

TŘEBOŇ - Také letošní Velikonoce v Třeboni se ponesou ve znamení květin. V sobotu 20. dubna bude Masarykovo náměstí patřit trhům. Řemeslné a květinové stánky doplní zahradnické a zahrádkářské potřeby, florální objekty a jarní dekorace. Uprostřed náměstí pak budou moci návštěvníci města obdivovat i strom kraslicovník, který mohou sami pomoci ozdobit.

 

Květinová Třeboň odstartuje zahrádkářkou sezónu ve městě. Začátek je na Masarykově náměstí v sobotu 20. dubna v 10 hodin dopoledne. U jednotlivých stánků budou prodejci kromě květin nabízet i velikonoční sortiment a s výzdobou domovů pomohou špičkoví čeští floristé. Divadlo Kvelb představením Řehtačka připomene velikonoční zvyky. Zdobení kraslic ukáže Petra Frojdová a s Petrou Tůmovou se zájemci naučí plést pomlázky. Program bude probíhat i v Domě Štěpánka Netolického, kde vystaví obří pomlázku a fotografie velikonočních rarit z pelhřimovského Muzea rekordů a kuriozit.

Uprostřed náměstí pak vyroste jedinečný strom kraslicovník pestrý, zdobený nabarvenými vajíčky. Přispět může každý, buď si vyfouklá a nabarvená vajíčka donesete už z domova nebo stačí zajít k Domu Štěpánka Netolického, kde bude tvůrčí dílna a tam si lze ozdobu kraslicovníku vlastnoručně vyrobit. V plné kráse bude možné kraslicovník obdivovat až do velikonočního pondělí. Poprvé se tento strom ověšený vajíčky objevil na Masarykově náměstí v roce 2012.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace