banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Radimovický koňák

    Čtvrtek 20.6 16:00 - Radimovice u Želče

    35. ročník přespolního běhu.

  • Veletrh volnočasových aktivit

    Čtvrtek 20.6 9:00 - Písek, KD

    Účastníkům se představí organizace a spolky, které poskytují volnočasové aktivity ve městě. Součástí bude i doprovodný program zahrnující ukázky činností a tréninkových hodin zaměřených na děti a mládež.

Zobrazit všechny události
 

Ústavní soud dnes rozhodl, že volby ve Strakonicích se zatím konat nebudou

BRNO/STRAKONICE - Nové volby ve Strakonicích prozatím nebudou. Ústavní soud dnes rozhodl o odložení vykonatelnosti rozhodnutí, které 17. května vydal Krajský soud v Českých Budějovicích. Ten rozhodl, že výsledek komunálních voleb z loňského podzimu ve Strakonicích neplatí, protože měla být porušena rovnost soutěže politických stran v předvolební kampani. Za viníka označil krajský soud hnutí Strakonická veřejnost, které ve městě vládne od roku 2014 a s vysokou převahou 51,15 procent hlasů vyhrálo i volby v roce 2018. Výsledek napadl u soudu Karel Janský, kandidát hnutí Změna pro Strakonice, které získalo 4,23 procent hlasů. Janský namítl, že Strakonická veřejnost byla zvýhodněna publicitou v městském zpravodaji a na městských výlepových plochách. Krajský soud mu dal za pravdu a volby se měly opakovat, ovšem proti rozsudku podalo hnutí Strakonická veřejnost stížnost k Ústavnímu soudu. Ten poté rozsudek krajského soudu zneplatnil, protože podle ústavních soudců nebyl dobře vyargumentován. Krajský soud poté 17. května vydal stejné rozhodnutí, jen opřené o další argumenty. Ovšem i proti tomuto rozhodnutí Strakonická veřejnost znovu podala stížnost k Ústavnímu soudu. Ten zatím informoval o tom, že rozhodovat bude jiný soudce.

 

Dnes Ústavní soud rozhodl, že se odkládá vykonatelnost rozhodnutí krajského soudu ze 17. května a že se bude novou stížností Strakonické veřejnosti zabývat předostně. To ale podle soudce Jaromíra Jirsy nijak nepředjímá konečný verdikt Ústavního soudu. 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace