banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Jubilejní Lubomír Brabec

  Úterý 23.7 19:00 - Protivín KD

  Romantické skladby pro kytaru.

 • Enkaustika aneb Krácení dlouhé chvíle pana Josefa Novotného

  pondělí 1.7 až Úterý 31.12 - Strakonice - Šmidingerova knihovna

  Obrázky tvoření žehličkou a voskem

Zobrazit všechny události
 

Ústavní soud už dostal spis ke zrušeným strakonickým volbám

Ilustrační foto. , Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

Ilustrační foto.     Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

STRAKONICE - K Ústavnímu soudu už doputoval od Krajského soudu v Českých Budějovicích spis týkající se stížnosti na neplatnost podzimních komunálních voleb ve Strakonicích. Krajský soud na návrh Karla Janského a po dlouhém dokazování volby zrušil. U Ústavního soudu pak rozhodnutí o zrušení voleb napadlo město, hnutí Strakonická veřejnost a starosta Břetislav Hrdlička.

 

Kauza zrušených voleb ve Strakonicích se vleče. Volby se konaly v říjnu, v listopadu je soud zrušil a v prosinci před Vánocemi Ústavní soud odložil vyhlášení nových voleb do doby, než rozhodne o stížnosti na rozsudek krajského soudu. Rozhodnutí naší nejvyšší soudní a ústavní instance, by mělo pak být zveřejněno na webu Ústavního soudu. "Zatím není jasné, kdy to bude. Teprve teď jsme dostali spis z krajského soudu," řekla mluvčí Ústavního soudu Miroslava Sedláčková.

Při rychlosti, jakou věc postupuje u soudů, se dá předpokládat rozhodnutí někdy v únoru. Pokud by Ústavní soud potvrdil konání nových voleb, konaly by se vzhledem k zákonným lhůtám zřejmě někdy v květnu nebo červnu. Pokud by rozhodnutí krajského soudu zrušil a volby potvrdil, mohlo by se konečně sejít ustavující jednání nového zastupitelstva zřejmě někdy v březnu nebo dubnu.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace