Kdy a kam

  • 74. Baráčnický ples

    sobota 23.2 20:00 - Písek, KD

  • Hasičský ples k výročí 120 lez od založení sboru

    sobota 23.2 20:00 - Pechova Lhota, KD

    K tanci a poslechu zahraje kapela Tři veteráni.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 
 
 
 

Miss čtenářů Jižní Čechy TEĎ

Která soutěžící se vám líbí nejvíce?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ústavní soud už dostal spis ke zrušeným strakonickým volbám

Ilustrační foto.  , Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

Ilustrační foto.     Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

STRAKONICE - K Ústavnímu soudu už doputoval od Krajského soudu v Českých Budějovicích spis týkající se stížnosti na neplatnost podzimních komunálních voleb ve Strakonicích. Krajský soud na návrh Karla Janského a po dlouhém dokazování volby zrušil. U Ústavního soudu pak rozhodnutí o zrušení voleb napadlo město, hnutí Strakonická veřejnost a starosta Břetislav Hrdlička.

 

Kauza zrušených voleb ve Strakonicích se vleče. Volby se konaly v říjnu, v listopadu je soud zrušil a v prosinci před Vánocemi Ústavní soud odložil vyhlášení nových voleb do doby, než rozhodne o stížnosti na rozsudek krajského soudu. Rozhodnutí naší nejvyšší soudní a ústavní instance, by mělo pak být zveřejněno na webu Ústavního soudu. "Zatím není jasné, kdy to bude. Teprve teď jsme dostali spis z krajského soudu," řekla mluvčí Ústavního soudu Miroslava Sedláčková.

Při rychlosti, jakou věc postupuje u soudů, se dá předpokládat rozhodnutí někdy v únoru. Pokud by Ústavní soud potvrdil konání nových voleb, konaly by se vzhledem k zákonným lhůtám zřejmě někdy v květnu nebo červnu. Pokud by rozhodnutí krajského soudu zrušil a volby potvrdil, mohlo by se konečně sejít ustavující jednání nového zastupitelstva zřejmě někdy v březnu nebo dubnu.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace