banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Začarovaný les

    pondělí 22.7 10:00 - Protivín, KD

    Loutková pohádka.

  • Kašpárek a prasátko

    pondělí 22.7 15:00 - Protivín KD

    Loutková pohádka.

Zobrazit všechny události
 

Už první dubnové dny v Českých Budějovicích naladí na Velikonoce

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Jarní trhy na náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích jsou v plném proudu. Začaly včera a pokračovat budou až do soboty 1. dubna. Stovka stánků představuje prodejce tradičních českých výrobků a desítky řemeslníků s originálním zbožím, nechybí ani kulturní program. Dnes od 15 do 17 hodin zahraje kapela Country Rebels, v sobotu 1. dubna od 10 do 12 hodin Šumavská osmička a od 14 hodin návštěvníci zavzpomínají na legendární světovou hudbu 60. a 70. let se skupinou Gama CB. Pro první dubnové dny jsou ale ve městě připraveny i další tradiční akce a jedna novinka.

 V sobotu 1. dubna můžete i se svými dětmi od 10 do 16 hodin zajít do Galerie Pod kamennou žábou na Piaristickém náměstí, kde se tvořivou a zábavnou formou připravíte na průvod, který v neděli 2. dubna vynese z města ven Moranu. Sraz průvodu je v 15 hodin před Galerií Pod kamennou žábou. Spolu s TVORem a Jakubem Ladou Vavřinou z Českých Budějovic vynesete Moranu za hradby města, zapálíte a utopíte v řece Malši. Zpátky už se vrátíte s jarem. A to vše za veselého zpěvu a muzicírování s folklórním sborem Bárováček.

 V neděli 9. dubna si nenechte ujít Staročeské Velikonoce aneb Jaro už je tu na Piaristickém náměstí a v Panské ulici. Čeká na Vás předvádění a prodej výrobků lidových řemesel, vystoupení folklórních souborů.

 Velikonoční hrkání se pojí se Svatým neboli Pašijovým týdnem a odletem zvonů do Říma. Na Zelený čtvrtek se naposledy rozezní zvony a varhany, které umlknou až do Velikonoční vigilie a jejich místo zaplní dřevěné hrkače, řehtačky a klapačky. Každý den od 13. do 16. dubna bude ve znamení symbolů. Čtvrtek - poslední večeře, pátek - tesání křížů a rakev, sobota – mlha a kouř, neděle – svatba.

 Novinkou je Divadelní festival Proměn, který naváže na Velikonoční hrkání. „Jde o rodinný festival, kterým si chceme zpříjemnit a oslavit velikonoční svátky v Českých Budějovicích. Rodinný festival je to proto, že všechna představení v průběhu festivalu jsou vhodná pro celou rodinu. Od prababiček po pravnoučky," zve pořadatel festivalu Víťa Marčík mladší. Divadelní festival Proměn bude probíhat od 16. do 17. dubna na různých místech v Českých Budějovicích.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace