banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Písecká čtyřka

    pondělí 19.8 19:30 - Lázně Vráž u Písku

    Hudební kapela Josefa Nováka.

  • Enkaustika aneb Krácení dlouhé chvíle pana Josefa Novotného

    pondělí 1.7 až Úterý 31.12 - Strakonice - Šmidingerova knihovna

    Obrázky tvoření žehličkou a voskem

Zobrazit všechny události
 

Už se blíží Adventní řemeslné trhy pod Rumpálem

Ilustrační foto , Autor: Lucie Kupcová

Ilustrační foto     Autor: Lucie Kupcová

STRAKONICE – Adventní řemeslné trhy pod Rumpálem propuknou v pátek 29. listopadu a budou pokračovat až do neděle 1. prosince. Návštěvníky čeká tržiště s pestrým sortimentem řemeslných výrobků, jako jsou adventní věnce, vánoční ozdoby, betlémy, jmelí, svíčky nebo perníčky. Na trzích bude i něco dobrého k jídlu a pití. Organizátoři připravili také bohatý kulturní program.

 

Kromě klasického vánočního řemeslného sortimentu, jako jsou adventní věnce, vánoční ozdoby, betlémy, jmelí, svíčky nebo perníčky, se lze těšit na kované a vyřezávané předměty, repliky středověkého skla, šperky z různých materiálů, keramiku, koření, sušenou vazbu nebo textil. Nebude chybět ani tradiční medovina, punč, trdelník, pražené mandle a oříšky, klobásy, nakládané sýry, bramboráky, koblížky, bramborové lupínky, ovocné špízy nebo staročeská kuchyně. Novinkou budou například cejlonské čaje, ubrousková technika decoupage, malované kameny, rybízové víno a polévka či guláš v chlebu čerstvě rozpečeném v peci pana Lišky. 

Z kulturního programu si vyberou malí i velcí. Opět budou pohádková, folklórní, divadelní a hudební vystoupení, otevření pekelných bran, živé betlémy a mnoho dalšího.
Páteční trhy lákají příznivce na vystoupení Smíšeného sboru Hlasoň Strakonice, v sobotu na Prácheňský soubor písní a tanců Strakonice nebo na vánoční recitál Leony Machálkové v rytířském sále.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace