banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Black and white

    neděle 18.8 19:00 - Veselská ozvěna, kostel v Zálší

    Koncert.

  • Strakonický drak

    neděle 18.8 10:00 - Strakonice, Lávka u pivovaru

    Závod dračích lodí na Otavě.

Zobrazit všechny události
 

Územní plán jde do finiše – vlastníci parcel přitom mohou hrát o hodně peněz

Ilustrační foto , Autor: Archiv

Ilustrační foto     Autor: Archiv

PÍSEK – Právě v těchto dnech dokončuje architekt Petr Vávra novou verzi územního plánu města, tedy základního dokumentu, který určí budoucí využitelnost jakékoliv parcely ve městě. Veřejné projednání by se mělo podle pověřeného zastupitele, architekta Radka Bočka, konat v létě. Mnozí majitelé pozemků si teď připravují argumenty, proč ten jejich by určitě měl být stavební.

 

Vlastníci pozemků při projednání a ještě sedm dní po něm budou mít možnost uplatnit námitky. Kdokoliv ve stejném termínu může podat připomínku, ty ale mají menší váhu. S každou námitkou se – na rozdíl od připomínky – musí dostatečně vypořádat zastupitelstvo.

„Předpokládám, že námitek bude podáno mnoho a paradoxně mě to těší, protože územní plán, který by nikoho nezajímal, by byly jen vyhozené peníze,“ tvrdí Radek Boček.

 

Zdenka Jelenová

 

Jaká je koncepce nového územního plánu? Kde vzniknou nové čtvrti? Nejen to se dozvíte v aktuálním vydání Týdeníku Písecké postřehy.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace