Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Radimovický koňák

    Čtvrtek 20.6 16:00 - Radimovice u Želče

    35. ročník přespolního běhu.

  • Veletrh volnočasových aktivit

    Čtvrtek 20.6 9:00 - Písek, KD

    Účastníkům se představí organizace a spolky, které poskytují volnočasové aktivity ve městě. Součástí bude i doprovodný program zahrnující ukázky činností a tréninkových hodin zaměřených na děti a mládež.

Zobrazit všechny události
 

Územní plán jde do finiše – vlastníci parcel přitom mohou hrát o hodně peněz

Ilustrační foto , Autor: Archiv

Ilustrační foto     Autor: Archiv

PÍSEK – Právě v těchto dnech dokončuje architekt Petr Vávra novou verzi územního plánu města, tedy základního dokumentu, který určí budoucí využitelnost jakékoliv parcely ve městě. Veřejné projednání by se mělo podle pověřeného zastupitele, architekta Radka Bočka, konat v létě. Mnozí majitelé pozemků si teď připravují argumenty, proč ten jejich by určitě měl být stavební.

 

Vlastníci pozemků při projednání a ještě sedm dní po něm budou mít možnost uplatnit námitky. Kdokoliv ve stejném termínu může podat připomínku, ty ale mají menší váhu. S každou námitkou se – na rozdíl od připomínky – musí dostatečně vypořádat zastupitelstvo.

„Předpokládám, že námitek bude podáno mnoho a paradoxně mě to těší, protože územní plán, který by nikoho nezajímal, by byly jen vyhozené peníze,“ tvrdí Radek Boček.

 

Zdenka Jelenová

 

Jaká je koncepce nového územního plánu? Kde vzniknou nové čtvrti? Nejen to se dozvíte v aktuálním vydání Týdeníku Písecké postřehy.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace