Kdy a kam

 • Penziopolis Dva dopisy o Písku

  středa 19.12 17:30 - Písek, Městská knihovna Písek

  Uvedení nové knihy autorů Jiřího Vogla a Petra Mano.

 • Koncert pro seniory se souborem Lego

  středa 19.12 14:00 - Milevsko

  Pořádá ZUŠ Milevsko – Klub důchodců, ul. Gen. Svobody.

Zobrazit všechny události
 

V autě bez značek nabídl strážníkům sto euro a obvinění si převzal ve vězení

Ilustrační foto. , Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

Ilustrační foto.     Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

ČESKÉ BUDĚJOVICE a JINDŘICHŮV HRADEC – Policie dnes informovala o případu muže, kterému by se asi dalo říkat šibal. Kriminalisté ho obvinili za nabídku úplatku českobudějovickým strážníkům. Ti ho chytili za volantem, když porušoval zákaz řízení. A obvinění dostal ve věznici, kde si odpykává trest za jinou trestnou činnost.

 

Pro podobné lidi se používá často výraz známá firma. Pochází z Jindřichohradecka a českobudějovičtí strážníci ho načapali při řízení auta na začátku září. A aby toho nebylo málo, tak seděl v Mazdě bez značek. Zákaz řízení, který mu vystavil soud, platí až do června příštího roku. „Podezřelý muž, patrně se záměrem vyhnout se zákonnému projednání jeho protiprávního jednání, měl nabídnout těmto dvěma službu konajícím strážníkům úplatek a to finanční hotovost ve výši 100 EURO každému z nich," řekla policejní mluvčí Hana Millerová.

Strážníci ale přivolali policisty. Ti případ maření výkonu rozhodnutí a pokusu o úplatek zadokumentovali a pak ho převzali kriminalisté z Jindřichova Hradce. „Včerejšího dne policejní komisařka rozšířila trestní stíhání podezřelého muže o tyto dva skutky a zaslala vyhotovené usnesení podezřelému muži do výkonu trestu odnětí svobody, kde se nyní nachází pro jinou trestnou činnost," dodala mluvčí.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace