Kdy a kam

  • Taneční pro pokročilé

    Úterý 19.2 19:00 - Písek, KD

  • Večer pod lampou

    Úterý 19.2 18:00 - Planá nad Lužnicí, knihovna

    Beseda s Petrou Steinerovou a péči o pleť.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Miss čtenářů Jižní Čechy TEĎ

Která soutěžící se vám líbí nejvíce?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

V Bernarticích odhalili Františku Mikoláškovi pamětní desku. Na besedě se pak vzpomínalo

BERNARTICE - Od pátečního podvečera přibyla ve vstupních prostorách bernartické radnice pamětní deska. Připomíná bernartického rodáka, spisovatele Františka Mikoláška, který se věnoval zdejší historii. Zemřel před rokem ve věku 90 let. Stihl ještě dopsat knihu o bernartickém kostele svatého Martina, nestihl ji však už vydat. To nyní udělal městys Bernartice s pomocí spisovatelova syna Petra. Kniha se jmenuje Staletý svědek a jejím kmotrem se stal včera senátor Pavel Eybert (ODS).

 

Pamětní deska Františka Mikoláška se nachází v sousedství desky, která připomíná předčasně zesnulého starostu Ladislava Boušku, s nímž spisovatel úzce spolupracoval. Na besedě pak o svém otci vyprávěl architekt Petr Mikolášek, ale zavzpomínal i ředitel Prácheňského muzea Jiří Prášek, starosta Bernartic Pavel Souhrada, starostka Ivana Dolejšková z Borovan, kde se přičinili o vydání knížky Františka Mikoláška o poutním místě u Rozárky, na spolupráci s obdivuhodným člověkem zavzpomínal Petr Fořt, který zas pečuje o historii sousedního Veselíčka a vydal o jeho historii už dvě knížky.

Víc z besedy přineseme ve středu v Milevských novinách. Třeba i to, že František Mikolášek neměl rád, když se České republice říká Česko. Na tom se ostatně v sále prakticky všichni shodli.     

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace