Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • XV. Prácheňský ošetřovatelský den

    Čtvrtek 23.5 8:20 - Strakonice, KD

    Odborná přednáška.

  • Čtenářský klub

    Čtvrtek 23.5 17:00 - Písek, Městská knihovna

    Jiří Hájíček Rybí krev. Román současného jihočeského literáta o zániku vesnic, které musely ustoupit stavbě jaderné elektrárny Temelín. Vesnice v románu kronikářského ražení překvapivě nemají jména - dnes už totiž neexistují, až na Purkarec, který byl zatopen po osudovou kvótu 370,5 metru a z něhož pochází i Jiří Hájíček. Moderuje Hana Manková.

Zobrazit všechny události
 

V Besednici shořela střecha domu. Škoda je 800 tisíc

Ilustrační foto. , Autor: HZS

Ilustrační foto.     Autor: HZS

BESEDNICE - Dnes v 15.41 obdrželo operační středisko Hasičského záchranného sboru zprávu o vypuklém požáru v Besednici. Požár nahlásil mladý muž, který spatřil kouř linoucí se ze střechy sousedního domu. Neváhal a společně s kamarády zazvonili na majitelku zasaženého domu a upozornili ji na požár. Zároveň zavolal na tísňovou linku.

 

K zásahu okamžitě vyjeli profesionální hasiči ze stanic Kaplice a Trhové Sviny i s výškovou technickou. Zároveň byly svolány jednotky SDH obcí Besednice, Svatý Ján nad Malší a Velešín. Jako posilová jednotka pro dovoz vody byla do Besednice vyslána také velkoobjemová cisterna profesionálních hasičů ze stanice Český Krumlov.

V době příjezdu hasičů požár ničil střechu a podkroví dvoupodlažního rodinného domu. Hasiči nejprve prověřili, že v domě nikdo není. Zároveň natáhli hasební proudy jak zvnějšku, kde hasili z automobilového žebříku, tak zvnitřku domu. Vnitřkem vyslaná skupina hasičů zasahovala v dýchacích přístrojích a jejich zásah byl nejvíc účinný. Po hodině hašení velitel zásahu nahlásil, že požár je pod kontrolou a dále se nešíří. Následovalo částečné rozebírání konstrukcí a dohašování ohnisek, které hasičům zabralo přibližně další hodinu. Díky zásahu všech jednotek, kterým „pomohl“ betonový strop, se podařilo uchránit obytnou část domu v hodnotě přibližně milionu korun. Příčina vzniku požáru je v šetření. 

 

 

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace