Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Black and white

    neděle 18.8 19:00 - Veselská ozvěna, kostel v Zálší

    Koncert.

  • Strakonický drak

    neděle 18.8 10:00 - Strakonice, Lávka u pivovaru

    Závod dračích lodí na Otavě.

Zobrazit všechny události
 

V Budějovicích bude k vidění výstava o stavbách století

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Stavby století republiky v Českých Budějovicích a Jihočeském kraji. To je název výstavy, která bude zahájena ve čtvrtek 31. května v jihočeské metropoli. Vernisáž se poslední májový den koná na dvou místech. Od 16 hodin v galerii Národního památkového ústavu, od 17.30 hodin pak v Domě kultury Metropol – Respirium (1. patro). Na prvně jmenovaném místě potrvá výstava do 6. července, na druhém pouze do 24. června. Výstava je součástí celorepublikového projektu 100 let architektury a stavitelství republiky 1918 – 2018.

Zmíněná expozice návštěvníky provede stavbami moderní architektury. Cílem je představit vývoj moderní československé, následně české architektury a stavitelství jako součásti architektonické kultury nové Evropy od skončení první světové války. Budovat se tehdy začaly veřejné stavby, rozvíjela se bytová výstavba, promítl se i rozvoj průmyslu v jednotlivých městech jižních Čech.

K architektům významných staveb v Jihočeském kraji patří například Josef Havlíček, František Kerhart, Richard Podzemný, Oskar Oehler, Bohumil Böhm, Karel Chochola, ze současnosti Ladislav Lábus, Josef Pleskot, Vlado Milunić a další.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace