banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Den s Lesy ČR

    neděle 15.9 13:00 až 16:00 - Helfenburk, začátek na parkovišti

    Soutěže pro děti, dovednostní soutěže, opékání špekáčků.

  • O pejskovi a kočičce - činoherní pohádka

    neděle 15.9 10:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

Zobrazit všechny události
 

V Budějovicích chtěl další sebevrah skočit z mostu

 Autor: Mapa Google

    Autor: Mapa Google

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Dvaapadesátiletý nešťastný muž z Českých Budějovic, dnes hodinu po půlnoci, seděl na mostě s provazem kolem krku a právě psal dopis na rozloučenou. Byl už rozhodnutý, že ukončí svůj život. Ale to se mu nepodařilo díky pohotovým českobudějovickým policistům.

V pondělí 6. srpna hodinu po půlnoci vyslal operační důstojník hlídku ve složení Petr Pořádek, Michal Hájek a Jakub Šraděja na most u zastávky MHD Voříškův Dvůr v ulici Strakonická ve směru na sídliště Vltava. Na mostě měli hlášeného podnapilého sebevraha.

Policisté dorazili včas. Uviděli schouleného muže u zábradlí. Kolem krku měl uvázaný provaz. Druhá část provazu byla pevně uvázána na horní opěrce zábradlí. Bylo jasné, že chce spáchat sebevraždu. Policisté pomalu přistoupili k muži a oslovili jej. Ten se lekl a reagoval zbrkle a křečovitě. Bylo jasné, že jde o vteřiny než podnapilý sebevrah skočí. Policista Petr Pořádek nezaváhal, přiskočil k němu a zadržel ho a nasadil mu pouta. Kolegové zároveň sundali sebevrahovi uvázanou smyčku.

Muže zachránil nejen rychlý zásah policistů, ale i to, že se snažil ještě napsat dopis na rozloučenou. Policisté ho svým příjezdem vyrušili a jeho plán naštěstí překazili. Za chvíli na místo dorazila i záchranka, která si muže převzala a za doprovodu policistů ho odvezla do českobudějovické nemocnice.

Během čtrnáctí dní je to už podruhé, co českobudějovičtí policisté zachránili život muži, který se chystal skočit z mostu. Nešťastný sedmadvacetiletý muž z Táborska, který měl 2,2 promile alkoholu v dechu, chtěl v neděli 21. července skočit z Dlouhého mostu na kamenný břeh Vltavy. Tehdy také policista nezaváhal ani na vteřinu a rozhodl se jednat. V pravou chvíli využil nepozornosti mladého muže, přistoupil k němu zezadu a strhl ho ze zábradlí na chodník. Mladík byl pak převezen na protialkoholní záchytku.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace